4 věci, které musí Real Madrid zlepšit do zápasů s Barcelonou

Čas 26. 02. 2019, 12:45 | Autor Hawk | Zdrojas.com
Real Madrid proti Levante
Real Madrid proti Levante

Nedávné oživení Realu Madrid bylo zastaveno porážkou Girony a následně nepřesvědčivým výkonem proti Levante. Nyní na Los Blancos čekají dva zápasy s Barcelonou.

Zlepšení defenzívy

Girona minulý týden plně využívala špatné obrany Realu Madrid, tak aby mohla hrát svoji hru. Nakonec otočila vývoj zápasu a odnesla si 3 body. Bylo to hlavně díky schopnosti procházet přes naše krajní obránce, Marcela a Odriozolu. Hráči pod vedením Eusébia Sacristána měli až příliš mnoho střel na bránu a také vyrovnali držení míče, které bylo ve druhém poločase 51 % - 49 %.

V dalším zápase s Levante, Real dovolil soupeři několik nebezpečných šancí. Levante dokonce nepotřebovalo nějáké velké držení míče a i přesto dokázalo 11x vystřelit.

Během minulého měsíce byli vyloučeni během zápasů Raphael Varane, Sergio Ramos a i Nacho, to je další věc, která by se měla zlepšit. Jedna červená karta od stopera ovlivní celý tým a celé utkání.

Ovládnutí středu hřiště

Záložníci Realu Madrid momentálně nejsou v dobré formě. Jedna z největších sil Realu Madrid, trio Luka Modrič, Casemiro a Kroos, kteří měli obrovský podíl na třech titulech v Lize Mistrů jsou momentálně z formy.

V zápase s Levante si střední záloha Los Blancos nepřipsala žádný faul, měla jen o 14 úspěšných přihrávek víc jak záloha soupeře a nakonec si připsala stejně odebraných míčů jako protějšek. Můžeme tak vidět že něco nebylo v pořádku. To také vedlo k rozhodnutí Solariho vystřídat Kroose za stavu 1-1, který z toho byl velmi překvapený a zneklidněný.

V zápase s Gironou, nastoupil místo Modriče Ceballos, statistiky ale i s ním nebyly vůbec dobré. Střed zálohy odebral méně míču, než soupeř (2-5), vyhrál méně vzdušných soubojů (15-20) a zkompletoval jen o 11 nahrávek víc (148-137).

Znovu nazujte střelecké kopačky

Navzdory tomu, že Real v posledních zápasech hraje takřka bez tempa, tak se jim podařilo vytvořit si šance na gól. Před zápasem s Gironou měli v průměru na zápas 17.5 střel na bránu. Solariho svěřenci tuto statistiku ještě trochu vylepšili na 19 v posledních dvou zápasech. Hlavní je ale rozdíl v poměru gólů na zápas, který byl před zápasem s Gironou 2.75 a ve dvou posledních zápasech 1.,5 gólů na zápas.

Zlepšení hloubky týmu

V zápase s Gironou nepřinesl žádný hráč z lavičky nějáké větší oživení hry. Jediný kdo nějákým způsobem dokázal změnit tempo hry byl Vinicius, ovšem musíme brát v potaz to, že nastoupil za stavu 1-0 a konečné skóre bylo 2-1. Mezitím Bale neudělal v zápase takřka nic a Mariano Díaz také nedokázal Madrid zachránit.

V zápase s Levante to byl úplně ten stejný příběh. Federico Valverde nedokázal posilnit střed hřiště. Gareth Bale sice dal gól z penalty, ale jinak nepředvedl takřka nic. Asensio ani trochu nevypadal na to, že by měl zopakovat svůj výkon ze zápasu s Ajaxem.

S variantami a potenciálem, který Solari má k dispozici by mohl mít velký vliv na střídající hráče pro nadcházející El Clásica.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!