Ostuda na Bernabéu: 5 viníků, kteří mohou za prohru s Gironou

Čas 19. 02. 2019, 13:44 | Autor Hawk | Zdrojas.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Real po dobrých výkonech padl v zápase s Gironou a pravděpodobně tak ztratilo naděje na titul. Pojďme se podívat na 5 viníků této prohry a vysvětlit si proč zrovna oni.

Solari

Jeho rotace se sestavou nezafungovala. Solari udělal 6 změn oproti zápasu s Ajaxem. Z těchto 6ti změn se vyplatili jen Varane a Lucas. Horší ovšem je to, že je Santiago odkázaný na energii a jiskru, kterou přináší Vinícius. Real bez něj bez energie, pomalý, neměl žádnou jiskru. Solariho myšlenka byla jasná, chtěl nechat Brazilce po několika rušných týdnech odpočinout, ale tento plán selhal. A Jeho střídání ve 2. půli také nevyšlo. Střídání Lucase zlomilo Real a dalo Gironě větší šanci. Hráči, kteří v druhé půli přišli nezlepšili vůbec nic oproti těm které nahradili.

Názor redaktora: Tento zápas nebyl tak úplně chybou Solariho. Chtěl nechat odpočinout Viníciuse, protože hrál dost těžkých zápasů v posledních týdnech. Myslím si, že by tohle rozhodnutí udělalo 95% trenérů. Tým jako je Real Madrid„ by se neměl spoléhat jen na jednoho 18ti letého kluka. Navíc jeho možnosti s rotací sestavy jsou lehce omezené díky zranění Llorenteho a Isca a vykartování Modriče Dále si myslím, že ve střídaní neměl moc možností, na lavičce měl 3 hráče schopné do ofenzívy a ty také za nepříznivého stavu nasadil. To, že Baleovi se zrovna nechtělo už není jeho chyba. Ano stažení defenzivnějšího Lucase možná nebyl úplně dobrý nápad, ale nejspíše chtěl oživit hru a dát pojišťovací gól. Pokud hrajete tolik zápasů v posledních týdnech a nutno říci nelehkých zápasů, tak chcete protočit hráče, chcete dát šanci každému v týmu. Bohužel, někteří si té šance neváží.

Marcelo

Brazilec slíbil, že bude makat naplno, že budě dělat vše pro to, aby se vrátil zpět na svoji nejlepší úroveň. Solari se tak rozhodl, že mu pomůže a dá mu šanci kdykoliv bude moci. Marcelo se tak poprvé od 6. ledna vrátil do základní sestavy v LaLize, ale stále je daleko od svého nejlepšího fotbalu. Směrem dopředu měl pár záblesků, ale vzadu to byla opět hrůza. Sice 2x vystřelil na bránu, a odebral 10x míč, ale zároveň 11x ztratil, což bylo společně s Odriozolou nejvíce v týmu. Stejně jako v zápase s Barcelonou selhal v obrané fázi a z jeho místa padl gól na 2:1.

Odriozola

Stejně jako u Marcela, byl solidní směrem dopředu, ale dozadu už to taková sláva nebyla. Lozano a Stuani byli ve všech aspektech lepší. Druhý gól Girony padl právě po jedné z chyb Odriozoly. Jeho přihrávky byly celý zápas nepřesné, Álvaro ztratil 11x míč (stejně jako Marcelo).

Ceballos

Nastoupil v základní sestavě na úkor Modriče, ale na hru Realů neměl vůbec žádný vliv. Jako kreativní střední záložník si připsal pouze 46 přihrávek co je ve srovnání s Kroosem (68) a Casemirem (57) málo. V jedné jediné příležitosti si neporozuměl s útočníky a nevytvořil tak žádné nebezpečí.

Bale

Velšan se i nadále rozhoduje v jakých zápasech se bude snažit a v jakých naopak ne. Jde vidět, že má rád velké zápasy, což zápas s Gironou opravdu není. V 66. minutě přišel na hřiště místo Asensia, ale absolutně nic na hře nezměnil, byl pomalý, nereagoval na dění kolem něj. Byl vypískán, protože 2x ztratil míč v nebezpečných pozicích. V 85. minutě měl šanci, ve které ovšem selhal. Celkově byl jeho přínos k týmu nulový.

V komentářích se můžete vyjádřit jestli souhlasíte s mým názorem ohledně Solariho, nebo s názorem novináře z AS.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!