Barcelona měla v roce 2008 v hledáčku Karima Benzemu, proč jej nakonec nepodepsala?

Čas 19. 02. 2019, 13:19 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Karim Benzema
Karim Benzema

V roce 2008 přišel ke kormidlu katalánců Pep Guardiola a začal shánět klasickou 'devítku', protože se mu nechtělo spoléhat pouze na Samuela Eto'a, v hledáčku Barcelony byl i tehdy Benzema, mladík zařící v Lyonu.

Txiki Begiristain byl tehdy technickým ředitelem Barcelony a jako takový, byl pověřen operací, která měla mít za výsledek podepsat novou 'devítku'. Txiki se tedy vydal do Lyonu, kde navštívil Karima Benzemu, který zářil v Lyonu, kde si za 148 zápasů připsal 66 branek a 27 asistencí. Avšak zaměstnanec Barcelony z  rozhovoru s tímto mladým forvardem neměl dobrý pocit.

Begiristain se domníval, že hráč by těžko zapadl do klubu, jakým je Barcelona a možná by byl dokonce i problémový, protože neměl dobrý pocit z toho, jakým mu Benzema odpovídal a jak se během rozhovoru s ním, díval jiným směrem. 

Jak moc jsou tyto věci zásadní v dnešním fotbale, to necháme na každém z Vás. Každopádně Benzema si vybral poté Real Madrid, ve kterém se mu zatím povedlo nastřílet 211 branek a na 120 přihrát, to vše během 451 odehraných zápasů.

V roce 2009 tedy na Camp Nou dorazil Zlatan Ibrahimović a o rok později jej na hrotu vystřídal David Villa.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!