OBRANA MARCELOVA: Marcelo je stále jeden z nás a zaslouží si podporu

Čas 07. 02. 2019, 21:52 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Marcelo
Marcelo

Těžké časy zažívá jeden z nejvýraznějších symbolů Realu Madrid posledních let. Brazilský bek Marcelo se nemůže prosadit do základní sestavy a když už v ní nastoupí, jeho výkon budí rozpaky. Je tak ideálním terčem, na který si fanoušci mohou zanadávat. Otázka však zní - je to tak správně?

Před středečním pohárovým zápasem s Barcelonou řešily sportovní deníky po celém světě otázku: nastoupí Marcelo, nebo Reguilón. Mladičký Regui v posledních zápasech předváděl nadstandartní výkony, fanoušci Bílého baletu navíc oceňovali jeho zápal pro hru. Právě ten totiž letošní sezonu tolik chybí ostřílenému harcovníkovi s dvanáctkou na zádech. Solari nakonec vsadil na zkušenost a do základní sestavy postavil Marcela. A ruku na srdce - Marcelo neobstál. Evidentně nestíhal, většina akcí šla přes jeho stranu, navíc při vyrovnávacím gólu Katalánců dozadu lajdácky vyklusával. 

Právě výpadky koncetrace a nedostatek zaujetí pro hru jsou alarmující. Pokud by šlo pouze o ztrátu formy, tak by nad vším šlo mávnout ruku a říct si: "však ona se mu brzy vrátí". Ostatně - v případě Marcela by to nebylo poprvé. Za této situace však vyvstávají otázky, na které snad většina fanoušků Realu ani nechce znát odpověď. Je již Marcelo přesycený úspěchy? Opravdu se chce přesunout za svým parťákem Cristianem do Turína? 

Zloba fanoušků, která se na Marcela snáší tak je zcela pochopitelná. Hráč, který týmu nedává sto procent si ji zaslouží. Smyslem tohoto článku tedy není bránit současnou Marcelovu hru nebo jeho přístup. Jde spíš o polemiku nad tím, zda si hráč jako Marcelo, jeden ze symbolů zlaté éry Realu Madrid, přece jen nezaslouží o něco dělší dobu hájení. Karima jsme zde přece také kolikrát obhajovali a jak za něj nyní můžeme být rádi. 

Faktem je, že kvůli několika nepovedeným zápasům nemůžeme zapomenout na to, co Marcelo pro celý Real Madrid udělal. Los Blancos vybojoval mraky bodů, zařídil spousty gólů, za které byl potom oslavován někdo jiný (většinou Cristiano Ronaldo). Přestože je to cizinec, má Madrid ve své DNA, o tom nemůže být sporu. Má vítěznou mentalitu a tu už mu nikdo nesebere. Navíc, soudě dle videí z tréninků a z kabiny, je ohromně důležitým členem týmu. 

Marcelo hrát fotbal určitě nezapomněl, stačí jeden nebo dva povedené zápasy a starý Marcelo, který nám týden co týden rozdával radost z fotbalu může být zpět. Pro Real je to stále velice důležitý hráč. Krok tím správným směrem však musí udělat obě strany. Marcelo se musí vrátit zpět do reality a pustit se do tvrdé práce, zatímco klub a fanoušci mu musí poskytnout podporu, kterou si Marcelo bezesporu zaslouží.

Být fanouškem není o tom kritizovat hráče a každou chvíli volat po jeho prodeji. Není to ani o tom kalkulovat, že na jeho postu máme Reguilóna, Hakimiho a Thea, takže Marcelo už není potřeba. Marcelo má Realu stále co dát. Nesmíme zapomenout na to, že Marcelo je stále - slovy známého Scorseseho filmu Mafiáni - "uno de los nuestros" (jeden z nás).

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!