Raphaël Varane a Karim Benzema. Francouzská hrozba v Copa del Rey

Čas 05. 02. 2019, 15:05 | Autor Hawk | Zdrojmarca.com
V roce 2013 pomohly Raphaëlovy branky Barcelonu z Copy vyřadit
V roce 2013 pomohly Raphaëlovy branky Barcelonu z Copy vyřadit

Raphaël Varane se po jednozápasové stopce vrací do sestavy Los Blancos. Z minulosti víme, že to může být právě on, kdo rozhodne tyto semifinálové bitvy. Ovšem v sestavě by neměl chybět ani jeho francouzský kolega Karim Benzema, který má teď skvělou formou a také může být klíčovou postavou v El Clásicu.

Raphaël Varane si v dresu Bílého baletu připsal 11 gólů. Více jak polovina z těchto gólů padla v 21 zápasech v Copa Del Rey, konkrétně jich bylo 6.

Z těchto 6 gólů bylo hned 5 hlavou. V poslední dekádě dokázal jen Aritz Aduriz dát v této soutěži více gólů hlavou.

Semifinále s Barcelonou nám přináší vzpomínky na sezónu 2012/13. V té době se tyto dva celky také utkaly v semifinále. Tehdy to byl právě Varane, který byl klíčovou postavou v postupu Los Blancos do finále.

V prvním zápase na Bernábeu poslal Cesc Fabregas Barcelonu do vedení 1-0. Odpověd přinesl právě francouzský stoper, který skvělou hlavičkou srovnával skóre na 1:1. V odvetě, která proběhla na Camp Nou se Varane opět prosadil a pomohl tak týmu k výhře 3:1 a postupu do finále.

Ve finále v roce 2014, Real Madrid, po skvělém výkonu Balea vyhrál 2-1. Varane v tomto zápase odehrál jen jednu minutu, když střídal Benzemu.

Pojďme přejít ke krajanovi Varana, Karimu Benzemovi. Ten pojede na Camp Nou se skvělou formou. V posledních 4 zápasech se dokázal vždy prosadit.

V letošní sezóně nastřílel už 18 gólů z toho 4 v Copa del Rey. Jen jeden gól ho dělí od toho, aby se dostal společně s Ekambim a Angelem na 1. místo v tabulce střelců.

Celkově v Copa del Rey nastřílel Benzema už 20 gólů, což je jen o 2 méně jak Cristiano Ronaldo, tomu se povedlo dát 22 gólů ve 30 zápasech.

Myslíte si, že se jeden z Francouzů dokáže prosadit?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!