Důležitá otázka před El Clásicem: Koho nasadit na levý kraj obrany? Marcela, nebo Reguilóna?

Čas 05. 02. 2019, 10:40 | Autor Hawk | Zdrojmarca.com
Marcelo
Marcelo

Santiago Solari bude muset před El Clásicem učinit několik rozhodnutí, jedním z těchto rozhodnutí bude, koho nasadit na levý kraj obrany. Skvěle hrajícího Reguilóna, nebo zkušeného Marcela?

Oba dva jsou velice odlišní. Od té doby co Solari začal na lavičce Los Blancos, je to spíše mladý Španěl, který dostává více příležitostí.

Reguilón využil své příležitosti v posledních týdnech, když nastoupil v každém z posledních 4 zápasů v La Lize. Marcelo pak nastupoval v Copa Del Rey.

Nyní může přijít opravdový test pro Marcela, jelikož se jedná o zápas Copa Del Rey. To znamená, že by v základní sestavě měl být právě brazilský bek. Nicméně kvalita soupeře zvedá pochybnosti a Reguilón se, s ohledem na poslední zápasy, zdá být jistější volbou.

Zkušenosti, které Marcelo má, by mohly být jeho výhodou, a na rozdíl od Isca to vypadá, jakoby Solari chtěl dostat brazilského beka k jeho nejlepší formě.

Sergio Reguilón, který ale převzal Marcelovu pozici v La Lize, v utkáních nekupí tolik chyb, je zodpovědnější v obraně, vyniká lepším pohybem a, jak ukázaly zápasy proti Seville či Alavésu, umí vymyslet i gólovou přihrávku. 

Reguilónova dokonalost dělá věci komplikované, v poslední době  post levého beka odehrál na 100 % a eliminoval tak problémy, které tam Madrid dříve měl.

Marcelo je ale stále Marcelo a Solari si uvědomuje, co dokáže tento Brazilec přinést týmu v ofenzívě.

Statistiky hovoří ale pro Reguilóna, který z 13 zápasů, kdy nastoupil, vyhrál 10. Nesmíme také zapomenout na to, že z těchto 10ti výher bylo 7 s čistým kontem.

Nyní je rozhodnutí na Solarim. Koho by jste na místě Solariho zvolili vy v prvním El Clasicu?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!