Solari si před začátkem klíčové fáze sezóny může mnout ruce. Všichni zranění útočníci se již uzdravili

Čas 31. 01. 2019, 17:43 | Autor Toldo | Zdrojmarca.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Trenér Realu Madrid Santiago Solari bude mít ve čtvrtek večer, v odvetě Copa del Rey v Gironě, po delší době k dispozici většinu útočných hvězd, které byly v posledních týdnech zraněny. V sobotu si už dokonce zahrál Gareth Bale, který navíc přidal uklidňující čtvrtou branku do sítě Espanyolu.

Jediný, kdo z uzdravených útočníků nebude hrát, je Mariano Díaz. Ten, ačkoliv je už zdráv, nebyl k zápasu nominován a s týmem do Girony vůbec neodcestoval. Solari má hned příjemnější starosti a volnější ruce při složení útoku.

13. ledna měl totiž k dispozici do útoku jen Benzemu a Viníciuse, o 3 dny později v zápase proti Leganés zase jen Viníciuse a Lucase. I tyto hráče však pronásledovaly problémy. Lucas byl vyloučen, Vinícius nemocen a Benzema si v zápase proti Betisu zlomil prst na pravé ruce.

Díky navrátilcům tak může Solari dopřát trojici Benzema-Vinícius-Lucas tolik potřebný odpočinek, neboť tito hráči byli v posledních zápasech využíváni na maximum. Benzema má z těchto hráčů odehráno nejvíc minut, hraje v podstatě každý zápas a dříve nebo později bude potřebovat pauzu.

Téměř to samé platí o Viníciusovi i Lucasovi. Proto je dobře, že se marodi pomalu vracejí na trávník. Marco Asensio byl mimo hru měsic a půl, Mariano Díaz si několika zraněními prošel dokonce v posledních třech měsících.

Nezbývá než doufat, že se navrátilci dostanou co nejdříve do tempa a budou co nejlepší náhradou i konkurencí výše zmíněné trojici. Ta se i přes menší zdravotní neduhy dostala v posledních zápasech do skvělé formy.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!