Vinícius září. Z naděje se stal klíčovou postavou zlepšeného Realu

Čas 26. 01. 2019, 11:32 | Autor podvinho | Zdrojas.com, whoscored.com
Vinicius
Vinicius

Tohle asi čekal málokdo. Teprve osmnáctiletý Vinícius Júnior je v posledních utkáních velmi důležitou součástí základní sestavy Realu Madrid a není příliš odvážné říct, že ho dokonce táhne. To potvrzují i statistiky.

Vinícius se připojil k prvnímu týmu Realu Madrid v létě, ale pod vedením Julena Lopeteguiho příliš příležitostí nedostal. Větší porci minut tak dostával za Castillu, kde se mu dařilo, ale také si prožil nepříjemný moment, když v jednom ze zápasů dostal červenou kartu.

Po výměně trenéra se začal Vinicius do sestavy prosazovat častěji, ale až zranění Garetha Balea a posléze Marca Asensia mu zaručilo definitivní jistotu základu. Samozřejmě společně s výbornými výkony.

Od chvíle, co mladý Brazilec nastupuje v základní sestavě, totiž září. Vinícius se zatím chlubí vynikající bilancí - 881 odehraných minut, 3 góly, 6 asistencí a 1 vybojovaná penalta.

To znamená, že osmnáctiletý ofenzivní fotbalista přispěje v průměru ke gólu Realu každých 80 minut. V tom je nejlepší ze všech. Pro porovnání - Gareth Bale to zatím dokázal v průměru každých 115 minut, útočník číslo jedna Karim Benzema pak každých 132 minut.

Mimo to ještě Vinícius Júnior dokáže při fotbale lidi bavit a není tak divu, že si velmi rychle získal přízeň nejen trenéra Solariho, ale také fanoušků Realu Madrid.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!