Isco chce zůstat hráčem Los Blancos. Spoléhá na případnou trenérskou výměnu v létě

Čas 24. 01. 2019, 11:26 | Autor Laša | Zdrojas.com
Isco
Isco

Isco nechce odejít z Realu Madrid. Navzdory zájmu mnoha evropských klubů, například Manchesteru City, Interu Milán, PSG nebo Juventusu. Prioritou odchovance Málagy je zůstat v týmu Los Blancos. Vše ale bude záležet na jedné podmínce. Zda Santiago Solari bude koučem Realu i v příští sezóně či nikoliv. Pokud Solari zůstane, je Isco odhodlán z týmu odejít v letním přestupovém období.

Jedno je jisté. V příští sezóně společně Isco a Solari v týmu rozhodně nebudou. Momentálně má navrch trenér Los Blancos, který dle španělských médií má, v tuto chvíli, podporu vedení klubu. Isco vsadil na jediné: „Buď já, nebo on.“ Nezbývá mu tedy než doufat, že Solari bude po sezóně odvolán, a nový trenér si bude přát Iscovo setrvání.

V současné chvíli je Isco ostrakizován a postaven prakticky mimo tým. 491 odehraných minut z něj dělá Solarim nejméně vytíženého hráče mimo třetího gólmana a věčně zraněného Valleja. Solari tedy Iscovi „vytvořil“ ideální podmínky pro to, aby z týmu odešel. Stačilo by zajít za vedení a požádat o přestup.

Jenže Isco je houževnatý. Chce zůstat v týmu a nechce se ani stěhovat z Madridu. Kvůli tomu je ochoten trávit ještě půl roku na lavičce. Do celého případu je třeba ale připočíst další proměnnou. V této kauze totiž nejde jen o Isca a o Solariho. Záleží, jaké plány s ním bude mít samotný Real Madrid.

Je nanejvýš zřejmé, že v létě klub přikročí k velké rekonstrukci kádru. To znamená, že vedení klubu bude důkladně promýšlet, které hráče si ponechá, a se kterými se rozloučí.

Isco, navzdory tomu, že nehraje, je pro ostatní kluby obrovským lákadlem. Toho, že se o něj uchází hned několik předních klubů, může Real Madrid využít ke šponování přestupové částky do co nejvyšší možné míry.

Dle názoru mnoha odborníků by nejvhodnějším klubem pro Isca byl Manchester City, kde o Isca usiluje Pep Guardiola. Podle anglických deníků Citizens za něj nabídli 86 milionů euro. Real Madrid ale Isca nemíní prodat za méně než 100 milionů euro.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!