OFICIÁLNĚ: Kiko Casilla se po více než třech letech loučí s Realem. Odchází do Leedsu

Čas 17. 01. 2019, 13:08 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com, as.com
Kiko Casilla
Kiko Casilla

To o čem se poslední dny spekulovalo se nakonec i stalo skutečností. Brankář Kiko Casilla končí po 3,5 letech působení v Realu Madrid a přestupuje do anglického druholigového týmu Leeds United. S novým klubem podepsal smlouvu na 4,5 roku. Pod vedením trenéra Marcela Bielsy to bude jeho první zahraniční angažmá. Podle britské BBC odchází zdarma.

Po letním příchodu Thibauta Courtoise a rozhodnutí Keylora Navase neodejít z týmu se Kiko stal až třetím brankářem Realu Madrid, což pro něj bylo velmi málo. V letošní sezóně si nepřipsal jediný soutěžní start za Bílý balet.

A tak vyslyšel volání Leedsu, který momentálně vede anglickou Championship, tedy druhou nejvyšší soutěž, a v čele s trenérem Bielsou se netají postupovými ambicemi. Kiko Casilla by měl mít zajištěnou pozici brankářské jedničky.

K transferu Real vydal následující prohlášení:

Real Madrid a Leeds United dosáhli dohody ve věci přestupu Kika Casilly. Klub děkuje Kikovi za léta služeb a profesionalismu, stejně jako za jeho příkladné chování v době, kdy byl hráčem klubové mládežnické akademie, jejímž členem byl od roku 2000.

Za Real Madrid nastoupil do 43 utkání, z toho 25x v La Lize a 12x v Copa del Rey. Stal se trojnásobným vítězem Ligy mistrů a vítězem La Ligy. 3x byl členem týmu, když uspěl na klubovém mistrovství světa. Má na kontě také prvenství dvě vítězství v evropském a jedno ve španělském superpoháru.

Muchas Gracias por todos, Kiko!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!