Real musí vyřešit alarmující stav útočníků. Zraněný je i Karim Benzema

Čas 14. 01. 2019, 13:24 | Autor Laša | Zdrojas.com
Karim Benzema se zranil
Karim Benzema se zranil

Pokud včera někdo viděl zápas Realu s Betisem až v samotném závěru, musel přemýšlet, zda náhodou nesleduje zápas Castilly. Tam, kde ještě před rokem zářilo trio BBC, končila včerejší zápas trojice Brahim Díaz (19 let) – Cristo González (20) – Vinícius (18). Stav útoku Los Blancos je velmi špatný, a to nejen po stránce aktuální formy. Většinu útočníků nemá Solari k dispozici.

Velká marodka

Pokud to shrneme, Gareth Bale a Marco Asensio jsou zranění, Mariano začal teprve v sobotu trénovat, a nebyl připraven k ostrému zápasu v Seville, Lucas Vázquez si odpykával trest. Do řady se ke zmíněným připojil i Karim Benzema, který si zlomil malíček na pravé ruce, a musel v utkání střídat.

Pozitivnější zprávy hovoří o tom, že Karim vynechá „jen“ odvetu proti Leganésu a s největší pravděpodobností i sobotní zápas proti Seville. Podle jiných zdrojů by mohl scházet až dva týdny, a to už by pro Los Blancos byla pořádná komplikace!

Deník As připomněl, že v loňské sezóně Ivan Rakitić kvůli stejnému zranění nehrál dva zápasy. Nastoupil tehdy až ve finále Copy s prstem v dlaze. Problémem u tohoto zranění je jeho bolestivost, což potvrdil Santiago Solari

h

Koho vlastně Solari má k dispozici?

A jaký je tedy aktuální stav útoku? Lucas Vázquez už bude po trestu k dispozici. Těžko říct, co Mariano, ale proti němu hovoří nerozehranost i fyzická nepřipravenost po třítýdenní absenci. Gareth Bale by měl dle prognóz stihnout zápas proti Seville, ale u Velšana nikdy s určitostí nevíte, pokud jde o zranění. Marco Asensio se vrátí nejdříve koncem měsíce.

S jistotou tak Solari může počítat jen s Lucasem a Brahimem, proti kterému hovoří fakt, že v týmu Los Blancos je teprve týden, i nedostatek zkušeností. Zkušenosti jsou ostatně i důvodem, proč nelze sestavu lepit Cristem Gonzálezem z Castilly. Real Madrid musí rychle vyřešit, podobně, jako si v roce 2011 pomohl s angažováním Adebayora ve chvíli, kdy se zranil Gonzalo Higuaín.

Možná řešení

Real Madrid má podle deníku As tři možnosti. Začněme od té, která by se v současné době týmu hodila nejméně, a tou je stažení Rodryga. Další brazilský talent dosáhl minulou středu 18 let, a jak uvádí As, může již do Realu legálně přijít.

Jenže Rodrygo není tím, kdo by Los Blancos vytrhl trn z paty. Další mladý a nezkušený hráč, podobného ražení, jako jsou Vinícius nebo Brahim.

Kdo další? Nabízí se angažování útočníka, který by nebyl tak drahý, ale zároveň je spolehlivým střelcem. V této souvislosti As zmiňuje polského útočníka Krzysztofa Piatka, jenž zazářil v Janově.

Třetí jméno, to už je jedna z těžkých vah, kterou média v souvislosti s Realem často spojují – Mauro Icardi, který dle všeho odmítá prodloužit smlouvu s Interem. Pokud by jej chtěl Real již v lednu, musel by zaplatit výkupní klauzuli 110 milionů euro.

h

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!