REPORT: Betis - Real Madrid 1:2. Zápas rozhodl z přímáku Ceballos

Čas 13. 01. 2019, 22:38 | Autor podvinho
Dani Ceballos slaví gól

Real Madrid se na půdě Betisu protrápil ke třem bodům! Hráči Bílého baletu předvedli ve druhém poločase místy skutečně ostudný výkon a byli za to právem potrestaní vyrovnávající brankou. V závěru se ovšem postavil k přímému kopu Dani Ceballos a rozhodl. Real vyhrál 2:1 a zůstává čtvrtý.

Trenér Realu Madrid Santiago Solari základní sestavou hodně překvapil. Jeho tým totiž vyběhl v rozestavení 3-5-2, na stoperech nastoupili Varane, Ramos a Nacho. I přes několik absencí se ale nedostalo na Isca, který tak opět zůstal jen na lavičce. To samé potkalo například Marcela.

Začátek utkání vyšel Real slušně, což potvrdila hlavně 13. minuta. Střela Daniho Carvajala ještě přes domácí obránce neprošla, ale míč se odrazil k Luku Modrićovi, jenž neváhal a napálil míč levačkou parádně do sítě. Brankář Betisu Pau López byl bez šance.

Po většinu zbývajícího průběhu prvního poločasu byl obrázek trochu nečekaný - Betis držel míč, Real pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Jeden takový bohužel prováhal Valverde, který nevystřelil a nevyšla mu ani patička na Karima Benzemu. Tato šance volala po gólu.

Ještě předtím se dostal k další zajímavé střele levačkou Luka Modrić, tentokrát ale mířil o kus nad. A protože po skvělé přihrávce Benzemy vypálil Vinicius jen slabou střelu, Real již do poločasu gól nepřidal.

Zároveň ale madridský tým nepustil do větší šance ani domácí Betis, a proto se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hostující Real. Dva z jeho hráčů, Modrić a Ramos, si nicméně na cestu nesli žlutou kartu.

Hrůzostrašný druhý poločas a hrdina Ceballos

Do druhého poločasu vyběhl Real Madrid s jednou vynucenou změnou - kvůli zranění ruky nemohl pokračovat Karim Benzema, na jehož místo přišel mladý Cristo González, pro kterého šlo o ligový debut.

Real ale nebyl ve druhé půli jen bez Benzemy, ovšem také bez jakékoliv snahy útočit. A tak fanoušci nevěřícně sledovali hlubokou obranu Realu a neustálý tlak Betisu...

Nejnebezpečnějším hráčem Betisu byl bývalý záložník Realu Sergio Canales. Jeho první střelu Keylor Navas kryl, na tu v 67. minutě ale nestačil. Canales procedil míč mezi nohy kostarického brankáře. VAR pak rozhodl, že nebyl v ofsajdu a gól platil.

Šlo o jednoznačně zasloužený trest za obrovskou pasivitu Realu Madrid. A co hůř, ani inkasovaný gól hosty neprobral a ti dál primárně bránili. Nepomohl ani příchod Daniho Ceballose a změna rozestavení na čtyři obránce.

Přesto se nakonec stal právě Ceballos hrdinou utkání. V 88. minutě se totiž bývalý hráč Betisu postavil k přímému kopu po faulu na Casemira a střelou na stranu brankáře zápas rozhodl a zajistil tak Realu cenné tři body.

Celkový obraz hry přesto nemohl fanouška Realu Madrid potěšit. Ostatně držení míče 26 %, na to skutečně Madridistas nejsou zvyklí... Tři body se ale vezou do Madridu!