Šest hráčů Los Blancos je zraněných. V dohledné době se s jistotou uzdraví Courtois a Llorente

Čas 11. 01. 2019, 18:12 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
22. zranění za dobu svého působení v Madridu léčí Gareth Bale
22. zranění za dobu svého působení v Madridu léčí Gareth Bale

Přelom roku postihlo Real Madrid zranění několika hráčů. V rozmezí 20. prosince a 6. ledna se zranili Marco Asensio, Marcos Llorente, Mariano, Gareth Bale, Toni Kroos a Thibaut Courtois. Koho lze v brzké době očekávat zpět na trávníku?

Marco Asensio

Naposledy do utkání nastoupil v semifinále mistrovství světa klubů proti Kašimě. V něm si poradil stehenní sval na pravé noze. Původně se předpokládalo, že bude Marco scházet tři týdny. Jenže tři týdny již uplynuly a Asensio ještě ani nezačal trénovat. Zdroje Marcy uvádějí, že při léčbě se vyskytly určité komplikace a lékaři ji nechtějí uspěchat. Marco se na trávník vrátí nejdříve až v posledním lednovém týdnu, nebo až na počátku února. Také on přijde o utkání s Betisem a Leganésem. Zcela jistě nenaskočí ani do zápasu proti Seville a případnému prvnímu utkání čtvrtfinále Copa del Rey.

Marcos Llorente

Jediný hráč, který se nezranil během zápasu. Marcos si během tréninku před fanoušky, který se konal na Silvestra, poranil levý přitahovač. Jde o jeho vůbec první svalové zranění v kariéře. Délka léčby byla stanovena na nejvýše tři týdny. Marcos je známý svojí perfektní přípravou. Ohledně něj jsou zprávy mnohem příznivější. Naskočit do utkání by mohl již příští týden, kdy Real Madrid na Bernabéu přivítá silnou Sevillu. 

Mariano Díaz

31. prosince mu bylo diagnostikováno skřípnutí sedacího nervu. U tohoto typu zranění je velmi těžké předpovídat, kdy bude hráč připraven k plnému tréninku. Prozatím je jasné, že se jej nebude týkat nedělní zápas v Seville proti Betisu. 

Gareth Bale

Velšský útočník si 3. ledna v utkání proti Villarrealu poranil šikmý sval lýtkový. Lékaři předpokládají, že bude ještě zhruba týden mimo. Ale kdoví, zda se u Garetha, který právě na zranění tohoto svalu často trpí, délka rekonvalescence neprodlouží. Momentálně je jasné, že určitě nezasáhne do nedělního utkání proti Betisu i do středeční odvety proti Leganésu. 

Toni Kroos

V nedělním zápase proti Sociedadu si poranil přitahovač na levé noze - šlo o jeho první svalové zranění po dobu působení v Realu! I Toniho na hřišti v brzké době nečekejme. Po vyšetření byla délka rekonvalescence stanovena na tři týdny. Jeho nárat tak čekejme nejdříve na konci ledna. Kroos přijde nejspíše o největší porci zápasů. Nebude hrát proti Betisu, Leganésu, Seville, Espanyolu a ani v jednom z čtvrtfinálových zápasů Copa del Rey, pokud do nich Real postoupí. 

Thibaut Courtois

Jako poslední se na seznam zraněných připojil Thibaut Courtois. Poranil si kyčelní sval. U něj jsou lékaři optimističtí. Thibaut by se na trávník mohl podobně jako Llorente vrátit příští víkend proti Seville. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!