Nečekaný lídr? Vinícius má nejvíc asistencí, chválí ho Solari i španělský tisk

Čas 10. 01. 2019, 11:35 | Autor Dvořka
Vinicius
Vinicius

Na podzim ještě cestoval autobusem na zápasy Castilly, nyní je plnohodnotnou hvězdou A-týmu. Brazilský talent Vinícius Júnior roztahuje na Santiago Bernabéu svoje křídla. Osmnáctiletý fotbalista je aktuálně nejlepším nahrávačem Realu. V pohárovém utkání s Leganés na jeden gól přihrál a sám jeden výstavní vstřelil. Celkově jeho dosavadní bilance je 13 zápasů, dvě branky a sedm asistencí.

Čtvrteční duel Copa del Rey proti Leganés byl jeho. Na druhý gól Lucase Vázqueze přihrál, třetí ránu přidal parádním volejem. Byla to jeho druhá trefa před domácím fanoušky a španělské deníky AS a Marca okamžitě začaly pět oslavné ódy.

„Žádný hráč od dob legendárního Raúla Gongáleze takto neuchvátil Bernabéu v 18 letech. Až teď se to povedlo Viníciusovi,“ stojí v jednom z článků. „Madrid našel nového krále.“ „Vinícius – hráče stvořený pro Real Madrid“.

Ve 13 zápasech mladík, který vyšel Real na 40 milionů eur, stihl vstřelit dva góly a sedmkrát na ně přihrát. Ne náhodou se stal v aktuální sezoně nejlepším nahrávačem Realu.  Až za ním jsou jména jako Bale, Kroos, Modrič.

„Dělá skutečně velké kroky,“ chválí ho trenér Solari. „O jeho talentu všichni ví, ale to, jak na Bernabéu hraji s tak velkým sebevědomí a lehkostí, to je úžasné. Přinesl do naší hry radost. Ve své hře má prvky, které dokonale zboří i ty nejzarputilejší obrany,“ libuje si bývalý hráč „bílého baletu“, který dostal slavný tým na starost.

Přitom před pár měsíci bylo vše jinak. U kormidla byl Julen Lopetegui a ten si brazilského teenagera nechtěl moc připustit k tělu. První tým měl znatelné potíže a Lopetegui se je snažil vyřešit zařazováním zkušených borců. Na zkoušení osmnáctiletého kluka neměl čas, či odvahu.

Po nástupu Solariho Vinícius zůstal s prvním týmem. Do třetiligové Castilly už se nevrátil a začal přidávat jeden kanadský bod za druhým. A Madridistas našli nového oblíbence.

Nejvíce asistencí v sezoně 2018/19
Jméno Zápasy Asistence
Vinícius 13 7
Odriozola 13 6
Benzema 29 6
Bale 23 5
Modrič, Asensio 25 4

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!