BLOG: Real potřebuje revoluci. Musí angažovat kvalitního kouče i hvězdné hráče

Čas 04. 01. 2019, 17:32 | Autor Laša
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Santiago Bernabéu ještě letos nebylo vyprodáno, a to ani na zápas s Atléticem. Real Madrid je letos největším zklamáním za posledních deset sezón. Tým nemá ve svém středu žádnou hvězdu, která by v kritické chvíli vzala situaci na sebe. Předváděná hra je nudná, opory vypadají mdle. Navzdory třem titulům v Lize mistrů v řadě je jedno jasné – tenhle tým potřebuje velkou změnu!

Trenéři

V prvé řadě by klub měl získat elitního trenéra, který pomůže s překonáním post-zidanovské a post-ronaldovské éře. Chce to skutečnou osobnost. Ukázalo se, že Julen Lopetegui takovým trenérem není, a není jím ani Santiago Solari.

A kdo se nabízí? Pro mátožný Real se nabízejí v zásadě jen tři jména: Mauricio Pochettino, Massimiliano Allegri a Jürgen Klopp. Madrid potřebuje trenéra, který je uznávanou a respektovanou osobností, jehož hlas i názor jsou slyšet, a který umí vést.

Musí to být trenér s jasnou koncepcí, který bude mít představu, jak z Realu udělat opět vítězný a sebevědomý tým. Potíž je v tom, že výše uvedení trenéři jsou momentálně nedostupní.

Opory

Pojďme nyní k týmu. Ten na diváka působí unaveným až vyčerpaným dojmem. Bez zápalu. Bez zájmu. A jako by ani nevěděl, co hrát. Real Madrid se musí opět stát dravou štikou na přestupovém trhu.

Takovou, která v létě 2014 dokázala získat Jamese Rodrígueze i Toniho Kroose, což jsou poslední dva přestupy s velkým P, které Real udělal.

Chce to hvězdu. Pokud si někdo na začátku sezóny myslel, že Gareth Bale bude nástupcem Cristiana Ronalda a převezme po něm štafetu, tak zřejmě i on již ví, že se ve Velšanovi zmýlil.

Ve většině zápasů byl špatný – hattrick proti Kašimě je velmi málo. Navíc ta častá zranění. Garethovi zbývá poděkovat za odvedené služby a poohlédnout se po jiném lídrovi.

Kdo dál? Marcelo – ten je jen stínem toho ofenzivně laděného beka Realu, který budil strach v obranách týmů po celé Evropě. Zdá se, že s Cristianem odešla i část Marcela.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Great win away tonight, important to finish top of the group! #HalaMadrid ⚽💪

Příspěvek sdílený Gareth Bale (@garethbale11),

Záloha ve složení ModrićCasemiroKroos se pod Zidanem vypracovala v nejsilnější záložní řadu na světě. Sebejistý a přesný Kroos, nebojácný a tvrdý Casemiro, dravý a geniální Modrić? Nic z toho letos neplatí.

Dalším oporám týmu již je přes 30. Teď mám na mysli Sergia Ramose a Karima Benzemu. Byť zrovna Karim jako jediný z uvedených hráčů letos zřejmě snese přísnější měřítko.

A jaká jména se Realu nabízejí zde? Mnoho jich není – Neymar, Mbappé, Hazard. Tato trojice bývá nejčastěji zmiňována.

Mladí hráči

Marco Asensio. Po dva roky si ho Real hýčkal jako jeden ze svých největších klenotů. Potřeboval jen vybrousit. Zdálo se, že pod Zidanem Marco dělá úspěšně krok za krokem. Ale letos? Lopetegui mu dal najevo, že od letoška se od Asensia bude očekávat více. A Marco to nezvládl. Hraje velmi špatně, a pokud se brzy nedá dohromady, bude jen dalším talentem, který neuspěl.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Desde ya trabajando para volver cuanto antes. / Already working to come back as soon as possible. Positive mind. #MA20

Příspěvek sdílený Marco Asensio (@marcoasensio10),

Přesto by politika nakupování mladíků nemusela být špatná. Takovou první rybou byl v roce 2013 Isco, kterého Pérez rychle přivedl, když mu Barcelona vyfoukla Neymara. Za léta v Realu se Isco vypracoval v respektovaného hráče a reprezentanta Španělska, byť letos se mu příliš nedaří. Podobné to bylo i s Carvajalem.

Letos se z mladých hráčů ukazují v dobrém světle Marcos Llorente a Sergio Reguilón. Je před nimi kus cesty, ale ukazují, že by se mohli stát důstojnými nástupci Casemira a Marcela.

Co s mladými hráči? Pokud chce Florentino Pérez vzkřísit Real Madrid, musí podepsat několik hotových hráčů. Hvězdy v nejlepším věku, které budou hladové po úspěších. Tak jako kdysi Ronaldo, Benzema, Kroos, Bale…

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#RMCopa ✅ ¡A seguir! #HalaMadrid

Příspěvek sdílený Marcos Llorente (@marcosllorente),

Na jednu stranu vypadá přestupová politika Realu chytře. Klub koupí 18letého teenagera za 18 nižší částku raději, než aby kupoval o 4 roky staršího hráče za 120 milionů euro.

Vinícius. Rodrygo. Brahim Díaz. Všichni mohou být jednou tahouni týmu. Ale Real potřebuje tahouny hned. Klub se musí vrátit zpět na zem. Jestli chce držet krok s nejlepšími, musí stejně jako oni ty nejlepší nakupovat, a ne si je jen vychovávat!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!