Vítěz Zlatého míče 2007 Kaká mluvil o působení v Realu Madrid. Můj problém byla zranění a Mourinho, řekl

Čas 31. 12. 2018, 09:00 | Autor thjuks | Zdrojas.com
Kaká v dresu Realu Madrid. Hrál za Bílý balet mezi roky 2009 až 2013
Kaká v dresu Realu Madrid. Hrál za Bílý balet mezi roky 2009 až 2013

Kaká byl hostem televizní stanice SportTV, ve které mluvil o svém působení ve Španělsku. Do Realu přišel jako superstar, ale většinu času hrál druhé housle. V Realu Madrid nikdy nebyl klíčovým hračem.

Proč jste odešel z Realu Madrid?
Byl jsem přesvědčený, že chci být úspěšný, udělat něco výjimečného. Věřím, že jsem byl ve svém snažení spíše vytrvalý než tvrdohlavý. Dal jsem do toho všechno, ale v sezóně 2013/14, když přišel Ancelotti, se Florentino rozhodl renovovat tým novými hráči. Ancelotti si byl ohledně mě jistý, řekl: „Podívej se, prezident mě požádal o strategii na tento rok.“ Na to jsem odpověděl: „Šéfe, potřebuji hrát, protože chci jít na mistrovství světa.“. Proto bylo nejlepší možností odejít.

Do Madridu jste přišel jako vítěz Zlatého míče, superstar. Proč jste odešel bez většího individuálního úspěchu?
Problém v Madridu byl v hrací době. Zezačátku to bylo kvůli neustálému zranění. V první sezóně to bylo kvůli kyčli. Tlačil jsem na sebe, abych byl na mistrovství světa, a nakonec jsem měl zranění třísle. Léčil jsem se před mistrovstvím světa v Curitibě, a po turnaji jsem musel na operaci kolene. Chyběl jsem šest měsíců. A když jsem se vrátil zpět, byl tam Mourinho… Můj hlavním problémem byl nedostatek hracího času. Nejdřív kvůli zranění a potom kvůli trenérovi. Strávil jsem tři roky o tom, abych přesvědčil Mourinha, aby mi dal šanci. Byl jsem bezmocný a on dělal rozhodnutí. Chtěl jsem se chovat jako profesionál. Nyní se můžu vrátit zpět do Madridu a vím, že dveře mám vždy otevřené. Florentino mi řekl, že jsem byl jedním z největších profesionálů, které kdy v klubu poznal.

Jaký máte dnes vztah s Mourinhem?
Dnes není mezi námi žádný problém. Byl jsem v Manchesteru na nějaké propagační akci a byl jsem ve stejném hotelu jako Mourinho. Dvě hodiny jsme si spolu povídali. V nějakých bodech jsme se neshodli. Myslel jsem, že bych měl hrát, a on ne. Byly to rozpory, ale plné úcty. Nikdy jsem mu nehrozil, že si budu stěžovat tisku. Říkal jsem mu: „Je to vaše rozhodnutí, ale já si myslím, že máte jiné možnosti, protože můžu hrát.“ Neměl žádné argumenty. Nakonec si tým vedl dobře, ale já ne. Řekl mi, že nebudu hrát, protože Özil je na mé pozici. Myslel jsem, že můžu stále přispět. Özil je skvělý hráč, ale já jsem mohl hrát. Mourinho je přesně stejný chlap, jako vidíte v televizi. Může být výbušný, ale je to inteligentní člověk. Co lidé vidí na tiskovkách je předem připravené. On přesně ví, co chce říct. Můj problém s ním byl jen v tom, koho vybere do sestavy. Myslel jsem si, že se mýlí. Ale tým fungoval dobře. Vyhrál ligu a dosáhl semifinále Ligy mistrů.

Jak vzpomínáte na Cristianova Ronalda?
Byl opravdu výjimečný. Na každodenní úrovni to byl skvělý kluk. Každého zaujal. V šatně ho každý znal a věděl, jaký je. Dělal vtípky o ješitnosti, ale každý ví, že to je skvělý chlap. Připravovali jsme se v Los Angeles na sezónu. Dostal 15 mobilních telefonů, které rozdal zaměstnancům. Vždy mi pomáhal, a v rozhovorech mě hodně povzbuzoval. Neměl jsem s ním nikdy žádný problém. Za celou moji kariéru jsem nikdy neměl problém se žádným ze svých spoluhráčů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!