Hodnocení hráčů: Ve finále excelovali Llorente a Modrić. Útočné trio za očekáváním

Čas 23. 12. 2018, 21:18 | Autor Laša
Základní sestava ve finálovém utkání proti Al Ainu
Základní sestava ve finálovém utkání proti Al Ainu

Real Madrid zvítězil ve finále MS klubů nad Al Ainem 4:1. Skvělé představení odehráli Marcos Llorente a Luka Modrić, kterým jsme udělili desítku! Navzdory vysoké výhře se ale řada hráčů nepředstavila v dobrém světle. Příliš mnoho nenabídl útok ve složení Bale - Benzema - Lucas, který nevětral obranu slabšího soupeře tak, jak bychom asi očekávali.

Základní sestava:

Marcos Llorente (10)

hráč

Svým výkonem ve finále Marcos korunoval poslední měsíc, kdy se jako kometa zjevil na temném madridském nebi. Proti Al Ainu si počínal sebevědomě, ukazoval vysokou fyzickou i taktickou vyspělost. Po celý zápas neudělal téměř žádnou chybu, předváděl skvělou kontrolu míče a soupeři nedal ve svém prostoru žádnou šanci. Navíc si počínal čistě. A opět přidal velkou nadstavbu v podobě útočení. Jeho chvíle pak přišla v 59. minutě, kdy střelou zpoza šestnáctky přidal druhou branku Los Blancos. Nikdo nechce odepisovat Casemira, ale od Solariho by nebylo fér, kdyby po přestávce Llorenteho posadil opět na lavičku. Real v lednu čekají dva zápasy týdně. Bitva o místo v základní sestavě Los Blancos může začít! Solari to nebude mít jednoduché.

Luka Modrić (10)

hráč

Ve finále úřadovala jeho levačka. Po skvělém pasu od Benzemy Luka nad ničím nepřemýšlel a bez rozpaků napálil míč na zadní tyč Khalida Eisy. Chorvatský záložník byl jedním z nejlepších Los Blancos na trávníku a naznačil, že je již připraven podávat ty nejlepší výkony, na jaké jsme od něj zvyklí. Téměř každý jeho útok byl nebezpečný. Luka byl včera kreativní, obrana soupeře byla díky němu v neustálé permanenci. Ukázal, že Zlatý míč je v dobrých rukou!

Sergio Ramos (8)

hráč

V obraně neměl příliš mnoho práce. Už jen výškou své protivníky jasně převyšoval, nemluvě o zkušenostech, přehledu a fyzické připravenosti. V 1. poločase neuhlídal Caia a Real málem inkasoval. Sergio se ale stihl vrátit dříve, než míč skončil za brankovou čárou. V 77. minutě dal po rohu branku. 1. v letošní sezóně, kterou nedal z penalty.

Dani Carvajal (7,5)

hráč

Jasně, jsme od něj zvyklí na větší kolotoč, ale Dani včera působil pevně jako skála. Skvěle se přizpůsobil soupeři a po jeho straně hráči Al Ainu neměli šanci projít. V 1. poločase se do útoku týmu příliš nezapojoval, ve 2. už to bylo o něco lepší. Dani nabral formu a Real v něm má velkou jistotu.

Raphaël Varane (7,5)

hráč

Bez problému uhlídal zřejmě nejznámějšího hráče Al Ainu. Švédský útočník Marcus Berg se přes Varana nedokázal dostat do jediné brankové příležitostí. Více pozorný musel být při bránění Brazilce Caia. Skvěle uzavíral prostor. I Raphaëlova forma jde nahoru.

Thibaut Courtois (7)

hráč

Proti Al Ainu jej čekal těžký zápas. Nebylo to ale proto, že by musel čelit mnoha pokusům soupeře. Právě naopak. V 1. poločase domácí hráči měli k dispozici jediný závar, kdy Thibauta překonali, ale od pohromy Los Blancos zachránil Sergio Ramos. Ani ve 2. poločase nemusel vytáhnout žádný zázračný zákrok. Přesto ale ve vzduchu neměl konkurenci a poctivě sbíral vysoké míče. Vyhrál svůj první titul s Realem.

Toni Kroos (6,5)

hráč

V utkání působil vlažným dojmem. Zatímco v předchozích utkáních se více zapojoval do útočení týmu, tentokrát tomu tak nebylo. Toni si držel svoji pozici, zapojoval se do bránění a jako vždy vysílal dalekonosné centry všemi směry. Jenže pokud je v sestavě Los Blancos čistokrevný DZ, od Toniho bychom očekávali větší podporu útočené fázi.

Lucas Vázquez (6)

hráč

Z útočného trojzubce Los Blancos byl nejaktivnější. Tedy minimálně během prvního poločasu. Snažil se nabízet spoluhráčům, ale někdy jej trochu zradí nekvalitní zpracování či nedostatek technické vyspělosti. Pokud je Asensio zraněný, a navíc v mizerné formě, podobné výkony Lucasovi na základní sestavu v Solariho výběru zjevně stačí. V 17. minutě měl jedinou brankovou příležitost, ale selhal.

Karim Benzema (5,5)

hráč

Zatímco proti Kašimě byl Karim velmi nebezpečný, ve finále jako by postrádal koncentraci. S výjimkou přihrávky Modrićovi na vedoucí branku není nic, co by se u něj dalo vypíchnout. Ačkoliv se snažil zapojovat do kombinace, mnoho míčů ztrácel. Ve 2. poločase se pak sotva do souhry týmu zapojil.

Gareth Bale (5)

hráč

Špatný. Tak by se jedním slovem dal charakterizovat zápas Garetha Balea. Do ofenzivy totiž velšský drak vůbec nic nenabídl. Pokusil se sice o jedny nůžky, ale ty se mu zdaleka nepovedly tak jako v Kyjevě. Solari mu dal 90 minut a Bale s nimi nenaložil vůbec dobře. Je to jeho sezónní klasika. Vyjde mu jeden zápas, a pak spadne do průměru.

Marcelo (5)

hráč

Zatímco na pravém kraji obrany hrál Dani Carvajal spolehlivě, Marcelo na levé straně si počínal velice bohorovně. Za stavu 0:0 nebyl důrazný při bránění své strany a soupeř se dostal do své největší a jediné šance v 1. poločase. Jeho forma je špatná. Útočné fázi nenabídl nic.

Střídající hráči:

Vinícius Júnior (7)

hráč

Na trávník šel až v 85. minutě a tak bychom Viníciuse za normálních okolností nehodnotili. Jenže po jeho střele si soupeř dal vlastní gól, který stanovil konečný stav 4:1. Za zhruba 9 minut na trávníku předvedl více, než Bale, Benzema a Lucas dohromady.

Dani Ceballos (5)

hráč

Na trávník jej Solari vyslal v 69. minutě, ale Dani opět ničím neohromil. Nabíhal si do špatných prostorů a téměř se nedostal do kombinace. Má ale větší důvěru od trenéra než Isco, což je nepochopitelné. V posledních zápasech dostávají zhruba stejný prostor, ale výkony Isca jsou mnohem lepší než Ceballosovy.

Casemiro (nehodnocen)

hráč

Bylo to trochu symbolické. Casemiro měl na pozici DZ v Realu od roku 2015 neochvějnou pozici. Ačkoliv měl být zdravotně v pořádku, Solari přesto dal přednost Llorentemu. A právě za něj šel Case v 81. na trávník. V 84. minutě se po jednom ze soubojů držel pravého kotníku. Zápas však dohrál.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!