Marca: S Llorentem v sestavě Real Madrid letos ještě neprohrál a neinkasoval

Čas 11. 12. 2018, 16:39 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Sestava proti Valencii
Sestava proti Valencii

Příchod argentinského kouče a zranění Casemira dalo Llorentemu příležitost, na kterou v Realu vytrvale čekal téměř rok a půl. Od doby, kdy se brazilský defenzivní záložník Los Blancos zranil, odehrál Llorente pět zápasů. Všechny byly z pohledu Realu vítězné.

Jako bonus pak ale pokaždé, když by Marcos na trávníku, udrželi Solariho svěřenci čisté konto. Momentálně Real Madrid zažívá výsledkově nejlepší období v sezóně.

Bílý balet sice inkasoval v odvetě Copa del Rey proti Melille, bylo to ale z pokutového kopu, navíc v době, kdy Llorente nebyl na trávníku.

Důvěra, kterou Solari v odchovance Realu vložil, se mu zcela vyplácí. To, jak se prozatím na pozici štítu prezentuje, nenechává nikoho na pochybách. Navíc Llorente ukazuje, že je fyzicky skvěle připravený, a po této stránce je na tom možná nejlépe z celého týmu v této fázi sezóny.

Jak se navíc zdá, Marcos je velmi odolný i po stránce psychické. Nesmíme zapomenout na to, že se jeho pozice změnila prakticky ze dne na den. Podle deníku Marca hraje Llorente na nejobtížnějším a nejdůležitějším postu v současném herním plánu Los Blancos.

Casemiro, který tak vypadal téměř nenahraditelně, tak má najednou zdatného zástupce. Solari jej prvně nasadil do zápasu proti Melille, tedy v zápase, který pro samotného Llorenteho příliš velkou váhu ještě neměl. Proti třetiligovému týmu bylo pro Real povinností jej zvládnout s nulou a to v jakékoliv sestavě.

Jenže pak přišel zápas v Římě. Real měl za sebou debakl od Eibaru, a deníky Marca i As vyčítaly Solarimu, že jeho sázka na Ceballose na pozici DZ je špatná. A tak to vypadalo trochu jako na truc, či jako akt zoufalství, když trenér Bílého baletu ukázal před utkáním v Římě na Llorenteho.

Šlo o klíčový zápas ve skupině, v němž si Real Madrid mohl zajistit postup do další fáze soutěže. ML18 zápas ve Věčném městě zvládl naprostým přehledem. Po celých 90 minut působil sebevědomě, předvedl kvalitní výkon a přispěl k výhře 2:0.

V ligových utkáních proti Valencii i Huesce na svůj výkon z Ligy mistrů navázal, a pokaždé byl dle hodnocení novinářů i fanoušků jedním z nejlepších hráčů Bílého baletu.

Pokud to shrneme, Llorente letos nastoupil do pěti utkání v základní sestavě. Všech pět zápasů Real vyhrál, a to měl za soupeře i kvalitní týmy jako AS Řím a Valencie. Jedinou inkasovanou branku tým obdržel, když Marcos nebyl již na trávníku. A pokud k tomu připočteme i 13 minut proti Espanyolu (Real zvítězil 1:0), dostaneme se na sumu 418 minut, v nichž Bílý balet s ním v sestavě neinkasoval.

Marcose čekají ještě dva další zápasy – proti CSKA Moskva i o víkendu v La Lize proti Vallecanu by zřejmě neměl chybět v základní sestavě.

Casemirův návrat je plánován na klubové mistrovství světa. Tehdy se bude muset Santiago Solari, jak se svojí dvojicí kvalitních defenzivních štítů naloží.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!