OFICIÁLNĚ: Luka Modrić získal Zlatý míč! Přerušil desetiletou nadvládu Ronalda a Messiho

Čas 03. 12. 2018, 22:18 | Autor S3F1K | Zdrojfrancefootball.fr
Luka Modrić se Zlatým míčem
Luka Modrić se Zlatým míčem

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi 5:5. Ano, přesně takhle nyní vypadá souboj těchto dvou velikánů, co se týče Zlatých míčů, který získali oba hráči celkem pětkrát. Nestalo se od roku 2008, aby míč získal někdo jiný, až dnes. Hráč, který přerušil tuto desetiletou nadvládu je Luka Modrić.

Chorvat dovedl svůj tým do finále mistrovství světa, převzal cenu pro nejlepšího hráče turnaje, od UEFY ocenění pro nejlepšího hráče působícího v Evropě, získal i ocenění "The Best" od FIFY a nyní získal poslední možnou individuální trofej, kterou deset let nezískal žádný jiný hráč, než útočník. 

Posledním vítězem této ankety, který nehrál v útoku, byl Kaká v roce 2007. 

Modrić byl poslední léta motorem zálohy Realu Madrid, ovšem v probíhající sezóně se stále hledá a marně se snaží navázat na výkony, na které jsou madridsté zvyklí. Zčásti je to určitě způsobené kratším volnem a náročným programem, kdy Modrić odehrál celý turnaj v Rusku a do přípravy Realu se zapojil později.

Dá se polemizovat nad tím, zda sám hráč není nervózní z celého humbuku, který se kolem něj děje, přeci jen, Luka není zvyklí přebírat individuální ocenění a plnit titulní strany světových novin. Do jaké míry se na jeho výkonech podepsala letní sága o přestupu do Interu, můžeme pouze spekulovat.

Ať tak, či onak, Modrićovi gratulujeme a doufáme, že se co nejdříve vrátí do své nejlepší formy!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (110 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!