Marcos Llorente - From zero to hero

Čas 02. 12. 2018, 17:03 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Marcos Llorente
Marcos Llorente

Marcos Llorente to znovu dokázal. Sebral hozenou rukavici a i proti Valencii předvedl dominantní výkon. Jeho budoucnost v Realu Madrid najednou vypadá o hodně růžověji.

Santiago Solari se i v dalším těžkém zápase rozhodl vsadit na mladíka Marcose Llorenteho. Hráče, který neměl důvěru Zinedina Zidana, ani Julena Lopeteguiho, však oba těžké zápasy, ve kterých dostal důvěru zvládl. A mnohé fanoušky Realu Madrid v nich dokonce okouzlil.

2 vítězství, 2 čistá konta, na kontě 180 minut za 2 dny, přestože v předchozích 19 zápasech jich nasbíral pouhých 101. A navíc proti poměrně těžkým soupeřům - AS Řím v Lize mistrů a nevyzpytatelná Valencia v LaLize. 

Llorente přišel, viděl - a pravděpoboně už zůstane.

Z nuly hrdinou v přímém přenosu. Za 180 minut. 

Oslavován byl už po zápase s Římem, jeho výkon proti Valencii byl však ještě o level výš, zejména proto, že Los Blancos měli větší držení míče a Llorente tak mohl ukázat i své ofenzivní kvality. Z 83 přihrávek jich bylo hned 79 úspěšných (tedy obdivuhodných 95%), včetně skvělého průniku a ještě lepší přihrávky do vápna na neobsazeného Asensia. Proti Římu našlo zamýšlený cíl 51 z 56 přihrávek (91% úspěšnost). 

Když však odhlédneme od statistik, musíme smeknout na úžasnou fyzickou připraveností a profesionalismem, který Marcos ukazuje. To, že si udržel tento přístup v situaci, kdy prakticky nehrál, hodně vypovídá o jeho přístupu. 

Stále jde samozřejmě pouze o 2 zápasy, ale trenér Solari o Llorentem nemá pochybnosti: "Marcose jsem postavil do dvou těžkých zápasů a on si poradil skvěle," řekl trenér po zápase.

Můžeme tedy předpokládat, že Marcos bude mít garantované místo v sestavě do té doby, než se uzdraví jednička na pozici defenzivního záložníka Casemiro.

Je těžké si nyní představit, že by se Real Llorenteho zbavil, ale nikoliv nereálné. Zvlášť když uvážíme, že s uzdravením Casemira se z Llorenteho stane pravděpodobně opět pouze náhradník. 

Jak byste tuto ošemetnou situaci vyřešili vy?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!