Benzema se zase stává oblíbencem fanoušků Realu Madrid

Čas 02. 12. 2018, 13:19 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Karim Benzema
Karim Benzema

Karim Benzema v posledních letech nebyl zrovna favoritem fanoušků královského klubu. Panovala nespokojenost s jeho výkony, která byla mnohdy oprávněná. Často však pramenila z faktu, že bylo potřeba najít obětního beránka. Nyní se však zdá, že Benzemovi svitla naděje na lepší časy.

Benzema byl téměř celou svou kariéru ve stínu Cristiana Ronalda, se kterým vytvořil nezastavitelné duo. Nikdy však nebyl považován za toho pravého lídra. Poslední dobou se však vůdcovské kvality francouzského útočníka přecejen derou na povrch. 

Santiago Solari potřeboval, aby Benzema předváděl kvalitní a zodpovědné výkony a hlavně vedl mužstvo. Karim se této výzvy nezalekl a odvádí týmu naprosté maximum. Přestože to nikdy nebude takový ostrostřelec jako Cristiano Ronaldo, fanoušci oceňují Benzemovo odhodlání a bojovnost, kterou se v posledních zápasech prezentuje. Benzema zkrátka tvrdě pracuje, nevynechá jediný souboj, což dokládá jeho výkon proti Valencii, proti které sice neskóroval, ale připsal si parádní přihrávku na gól Lucase. Ale hlavně - v obou poločasech se příkladně vrátil téměř až k vlastní šestnáctce a zastavil slibně se rozvíjející útoky Netopýrů. V minulých sezonách nemyslitelné, v té probíhající nic překvapivého.

Po zápase se mu dostalo od fanoušků zaslouženého uznání. Podobných ovací Karim Benzema v Realu Madrid moc nezažil. Benzema působí jako muž s daleko větším sebevědomím a fanoušci to oceňují. Přestože je jasné, že Real Madrid stále potřebuje přivést hrotového útočníka, Benzema dokazuje, že ještě nepatří do starého železa a na Real Madrid kvalitou jednoznačně má. 

Je paradoxní, že období Karimovy renesance nastalo právě v období, kdy se tým jako celek nenachází zrovna v ideálním rozpoložení. Doufejme tedy, že Benzema půjde jako správný vůdce za vzor i ostatním hráčům. Real Madrid je stále ve hře o všechny trofeje, sezona je pořád teprve na začátku.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!