Případ Isco: Proč nehraje a jaký má vztah se Solarim?

Čas 30. 11. 2018, 13:32 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Isco
Isco

Isco přišel do Realu Madrid před začátkem sezony 2013/2014. Přestože zabralo nějaký čas, než se prosadil do základní sestavy Realu, od sezony 2016/2017 patřil mezi klíčové hráče Bílého baletu. To už však v této sezoně neplatí. Pod novým trenérem Solarim odehrál naprosté minimum času a spousta fanoušků královského klubu se ptá na jediné: Proč?

1. JAKÝ JE VZTAH MEZI ISCEM A SOLARIM?

Isco byl oblíbeným hráčem trenéra Lopeteguieho a Lopetegui byl oblíbeným trenérem Isca. Této vzájemné symbióze odpovídala i hráčova vyjádření v době, kdy už se vážně spekulovalo o vyhazovu bývalého španělského reprezentačního kouče. Isco se vyjádřil tak, že pokud někdo uvažuje o vyhazovu trenéra, tak by měl vyhodit i všechny hráče. Lopetegui však odešel a když chtěl na jednom ze svých prvních tréninků nový kouč Solari po hráčích, aby si během cvičení počítali počet přihrávek, Isco odsekl, že od toho zde není. 

Pak už to šlo s Iscem z kopce. Do hry se dostával pouze jako střídající hráč. Po zápase s Eibarem, který Real ostudně prohrál 0:3, Isco nepodal Solarimu ruku a opět ukázal svoji frustraci a nespokojenost. Proti AS Řím se španělský šikula nedostal ani na lavičku. 

2. JDE O ISCOVU VÝKONNOST NEBO O NĚCO VÍC? 

Solari je Madridista, ale není to člověk, který by se bál vyjádřit svůj názor. Dokázal se prosadit jako hráč ve stínu Galacticos a nelze tedy racionálně předpokládat, že nyní by situace měla být jiná. Solari ví, jak se věci mají a Iscova nespokojenost ho tedy těžko vyvede z míry. 

Faktem je, že když už Isco dostal šanci, rozhodně to z jeho strany nebyla žádná hitparáda. Neoslnil proti Valladolidu, Plzni ani proti Eibaru. Na druhou stranu - všichni víme, že Isco podává nejlepší výkony, když cítí důvěru trenéra, kterou mu Solari zkrátka nedopřává. Právě chytřejší práce s hráči je něco, co Solari absolutně postrádá a proč dle mého názoru jeho působení na lavičce Realu nebude mít dlouhého trvání. Ano, Isco skutečně nemá formu a svými výkony si říká o lavičku. Ale kdo ze současného Realu to tak nemá? Vrcholem všeho je nepochopitelné odstavení Keylora Navase, přestože Thibaut Courtois rozhodně jistotou neoplývá. 

3. JAKÁ JE ATMOSFÉRA V ŠATNĚ?

Iscova situace se samozřejmě projevuje i v kabině Realu Madrid. Isco není blízko k skupině těžkých vah, do které patří například Ramos, Marcelo nebo Modrić. Sám Marcelo se v rozhovoru na adresu Isca vyjádřil takto: "Všichni jsme dospělí, máme děti, musíme dělat to, co považujeme za nejlepší." Nejlepším kamarádem Isca byl Morata, což je vidět i v národním týmu. V Realu Madrid tráví čas hlavně s Asensiem, Nachem nebo Carvajalem. 

4. TRÉNINKOVÁ MORÁLKA

Isco nikdy nebyl typem hráče, který by do tréninku dával 100%. Stejně tak jako Bale nebo Marcelo si to nejlepší nechával na ostré zápasy. Zdroje z Valdebebas však uvádějí, že Iscova tréninková morálka je v současných dnech ještě nižší než obvykle. Isco si prý často stěžuje na nedostatek herního času, což neprospívá ani jemu, ani celkové atmosféře v týmu. 

5. MÁ PODPORU VEDENÍ? 

Isco bohužel nikdy neměl takovou podporu z nejvyšších pater, jakou by si zasloužil. Zvlášť v porovnání s jinými hráči - například Garethem Balem, kterému se často dostává podpory větší, než by si pravděpodobně zasloužil. Minulé léto konečně prodloužil smlouvu, ale jednání byla komplikovanější, než by se u takového hráče čekalo. V říjnu 2016, 2 roky před koncem jeho tehdejšího kontraktu, se sám Isco vyjádřil tak, že je velice podivné, že mu ještě nebyla nabídnuta nová smlouva. A v době, kdy hráč typu Isca má na trhu cenu přes 100 milionů EUR mu nelze než dát za pravdu. 

6. JAK SITUACE OVLIVNÍ JEHO BUDOUCNOST?

Isco byl v Madridu vždycky šťastný a to dokázal podpisem nové dlouhodobé smlouvy (Realu se upsal až do roku 2022). Jeho pozice však není nedotknutelná a média již směle spekulují o jeho odchodu. Tomu by však vedení Realu mělo za každou cenu zabránit. Real Madrid musí přestat prodávat kvalitní hráče a nahrazovat je perspektivními, leč zatím ne tolik kvalitními mladíky. 

7. ZMĚNÍ SE NĚCO PROTI VALENCII?

Další možnost je, že Solari chtěl Iscovi pouze udělit lekci, která se nakonec ukáže přínosnou a Isco začne zářit. Ale Real Madrid není v lize v úplně dobré situaci a nutně potřebuje bodovat. Zápasy proti Valencii jsou vždycky složité, proto je potřeba postavit to nejlepší. Pokud tedy Isco nebude v základní sestavě, měl by být alespoň na lavičce připravený změnit vývoj zápasu, pokud to bude potřeba. 

8. CO SI O TOM MYSLÍ BERNABEU?

Drtivá fans Realu je na straně Isca. Dresy s jeho jménem patří stále mezi ty nejprodávanější. Navíc pokud fanouškům Realu dochází trpělivost s přístupem a výkony hráče, obvykle se na něj snese vlna pískotu (přestože u Isca na to vzhledem k jeho hernímu vytížení nebylo moc času).

 

Co si o situaci Isca myslíte vy? Je trenér Solari v právu? Nebo by se měl rychle vzpamatovat a vzít Isca na milost?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!