BLOG: Llorente v Římě nezklamal, a dodával defenzivě jistotu. Nebylo chybou, že byl trenéry ignorován?

Čas 28. 11. 2018, 11:50 | Autor Laša
Marcos Llorente
Marcos Llorente

Santiago Solari byl po debaklu v Eibaru pod velkým tlakem. Média mu vytýkala, že zcela ignoruje Marcose Llorenteho, místo kterého upřednostňuje Daniho Ceballose. Ten přitom není čistokrevným DZ. Za toto rozhodnutí byl deníky Marca i AS po Eibaru velmi kritizován.

Jenže nebyl to tak trochu risk? Marcos doposud naskočil jen do dvou zápasů – 15 minut proti Espanyolu a 90 minut proti Melille v Copě. Nyní jej Solari nasadil do klíčového zápasu ve skupině Ligy mistrů. V době, kdy se pro něj rozhodl, ještě nebyl znám výsledek z Moskvy, a zrovna tak se hrálo o důležité 1. místo.

Llorente ale v Římě odehrál skvělý zápas. Zpočátku si sice neodpustil pár chybek, pak se ale rozehrál k fantastickému výkonu. Že jste jej prakticky neviděli? To ani nemusíte. Od Llorenteho neočekávejte, že bude dávat kopy branek a vytvářet pro spoluhráče příležitosti jako na běžícím páse.

Měl vyztužit defenzivu, odebírat míče, odvádět černou práci a umožnit tak Kroosovi a Modrićovi, zapojit se více do útoku. A to do puntíku splnil. Jeho přínosem bylo, že ihned po získání míče se jej snažil posunout dál ke spoluhráčům.

O Llorentem deník Marca uvedl, že momentálně není hráče, který by na sobě pracoval více – má dokonce vlastního fitness trenéra, se kterým se připravuje i mimo tréninky s týmem. Je odchovancem klubu, a stejně jako jeho předkové by chtěl v Realu zanechat svoji stopu. Minulý týden se spekulovalo, že už je prakticky na odchodu z týmu.

Po dnešním utkání by se ale Real měl více zamyslet, jak s Llorentem naloží v dalších zápasech. O své místo si rozhodně řekl, a na dálku tak hodil pomyslnou rukavici Casemirovi, který momentálně kvůli zranění nehraje.

Na závěr si je tak nutné položit otázku, zda neudělali Lopetegui se Solarim chybu, když s ním doposud takřka vůbec nepočítali. Llorente přišel do Realu po ročním hostování z Alavésu, které mu vyšlo fantasticky a v sezóně 2016/17 byl jedním z nejlépe hodnocených DZ v La Lize.

Loňskou sezónu ale téměř proseděl na lavičce, protože Zinedine Zidane mladým hráčům nedával příliš prostoru. Kromě něj tímto trpěli i další – Theo, Hakimi, Ceballos…

Z jednoho zápasu sice nelze dělat závěry, Llorente si ale výkonem v Římě řekl o pozornost. Troufne si jej Solari vyzkoušet i v sobotním utkání, při kterém Real na Bernabéu vyzve Valencii?

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!