Bayern mění názor na Jamese. Po sezóně by se opět mohl vrátit do Madridu

Čas 16. 11. 2018, 10:10 | Autor Laša | Zdrojkicker.de, marca.com, as.com
James
James

Už to vypadalo, že dny Jamese Rodrígueze v Realu jsou definitivně sečteny. Ačkoliv podle médií měl dnes již bývalý trenér Los Blancos Lopetegui o návrat Kolumbijce zájem, Bayern Mnichov nechtěl o předčasném ukončení hostování ani slyšet. Naopak německý mistr vypouštěl zprávy, že je připraven aktivovat klauzuli, kterou by hráče napevno získal. To se ale nejspíš změnilo.

42 milionů euro. Tolik měl v červenci příštího roku Bayern položit na stůl, pokud by se rozhodl JR10 získat i na další sezóny. Real Madrid, byť by o návrat hráče mohl mít zájem, by nemohl nikterak oponovat.

Jenže James, stejně jako celý Bayern, neprožívá ideální sezónu. Navzdory ujištěním ze strany Nika Kovaće z léta letošního roku se totiž hráč pod novým koučem mnichovského celku nestal pevnou součástí základní sestavy, a do zápasů naskakoval spíše z lavičky.

V tomto týdnu si navíc James zranil kolenní vazy, a nejčernější předpoklady hovoří o tom, že si do konce letošního roku nezahraje. Německý Kicker tak, na základě informací z Bayernu, přišel se zprávou, že klub o jeho další angažmá usilovat nebude.

Podle Kickeru se úřadující německý mistr chce v příštím letním přestupovém období zaměřit na výraznou rekonstrukci kádru, na níž má mít vyčleněno 200 milionů euro, a cílit by měl na mladé, talentované hráče.  Prioritou pro Bayern je zisk dvojice Benjamin Pavard (Stuttgart) – Luka Jović (Frankfurt).

Řada médií navíc přišla s informacemi, že vedení Bayernu není spokojeno s Kovaćem, a rádo by jej vyměnilo za Zinedina Zidana. Pod francouzským trenérem neměl James na růžích ustláno už v Realu, a nezapadl do jeho herní koncepce.

Jamesovi tak hrozí, že se bude opakovat madridský scénář. Do Realu i Bayernu přišel v době, kdy týmy vedl Carlo Ancelotti, pod nímž se mu v obou klubech dařilo. Když ale italský trenér skončil, noví trenéři s ním přestali počítat.

Deníky Marca, As či El Espaňol s odkazem na Kicker přicházejí s informacemi, že se James tedy nejspíše 1. července 2019 opět stane hráčem Realu Madrid.

Neznamená to však ještě, že v týmu zůstane. Také Bílý balet, podobně jako Bayern, bude v létě nucen sáhnout ke značné rekonstrukci kádru. Své si do ní určitě řekne Santiago Solari, který byl v týdnu potvrzen jako trenér Los Blancos. Hlavní slovo ale bude mít Florentino Pérez. Prezident byl vždy fanouškem Jamese.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!