Sedm věcí, kterými Solari vylepšil Real Madrid.. a dalších pět, které musí ještě vyřešit

Čas 05. 11. 2018, 14:36 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Santiago Solari
Santiago Solari

Už je tomu týden, kdy se z Madridu poroučel Julen Lopetegui a na jeho místo nastoupil kouč rezervy Santiago Solari. Začal dvěma výhrami a tým ještě pod jeho vedení neinkasoval, hrál ovšem se slabými celky. Pojďte se podívat na sedm věcí, které Solari změnil oproti svému předchůdci.

1. Vinícius

Mladý forvard odehrál pod Lopeteguim 12 minut, zatímco pod Solarim si během dvou zápasů připsal minut 120 a v obou zápasech byl nejlepším hráčem Realu Madrid.

2. Logická rozhodnutí

Solari si nic nekomplikuje a nevymýšlí žádné složitosti. Pokud nehraje Marcelo, nastoupí Reguilón a stejně tak na druhé straně, Carvajala zastupuje Odriozola. 

3. Čistá konta

O tom již byla řeč, proti Melille a Valladolidu Real neinkasoval, ovšem nutno podotknout že třetiligová Melilla nemůže být měřítkem a Valladolid trefil brankovou konstrukci.

4. Odvážná rozhodnutí

Že se Argentinec nebojí ukázat, kdo v týmu velí jsme již viděli v případě Viníciuse, to ovšem není jediné takové rozhodnutí. Solari klidně vystřídá Garetha Balea za Lucase nebo Casemira za Isca.

5. Návrat Pintuse

O staronovém kondičním trenérovi jsme se již zmiňovali zde.

6. a 7. Štěstí ... a radost

Lopetegui odešel z Madridu s pocitem, že častokrát měl jeho tým smůlu, což na jednu stranu může být pravda, ale jen do určité míry, určitě tento faktor neznamenal jeho vyhazov. Dokonce svému nástupci popřál "všechno štěstí, které on neměl". A Solari si na to zatím nemůže stěžovat. Kouč se usmívá na tiskovkách, hráči vypadají spokojeněji, ovšem na nějaké hodnocení je stále brzo.

Pět věcí, které musí ještě Solari zlepšit

1. Týmová hra

58,1% držení míče proti Valladolidu, ovšem minimum nebezpečných akcí nebo zakončení. Zde musí jednoznačně tým přidat a vytvářet si více brankových příležitostí.

2. Modrić

Nejlepší hráč turnaje v Rusku, nejlepší hráč uplynulé sezóny, strůjce posledních úspěchů Realu Madrid, to je vizitka Luky Modriće. Jenže Chorvat se stále v nové sezóně hledá a nemůže se dostat do své bývalé formy, což má dopad na celý tým Realu. Jeho kolega Kroos také nepodává mimořádné výkony, na které jsme byli zvyklí.

3. Bale a role lídra

O Baleovi toho bylo napsáno již tolik, že nemá cenu psát něco dalšího. Velšan měl být hlavní ofenzivní hvězdou po odchodu Ronalda, jenže tomu tak prostě a jednoduše není. O tom jsme již psali zde.

4. Asensiova role v týmu

Stejně jako Bale, tak i Asensio se těšil na více minut v základní sestavě, vstřelil letos zatím jen dvě branky, což je dost málo. V sobotu byl dokonce vypískán při střídání, i on musí přidat. 

5. Nedostatek sebedůvěry

Lopetegui nevěřil náhradníkům, Odriozolovi nebo Reguilónovi, to Solari změnil ale stále je před ním nelehký úkol, hráči jsou hodně dole z celé situace, což vyplývá nejen ze hry, kterou předvádí ale například i z rozhovorů po zápasech.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!