Florentino Pérez: Real Madrid nebude hrát ligové zápasy ve Spojených státech

Čas 24. 09. 2018, 10:30 | Autor Laša | Zdrojas.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

V lednu by poprvé v historii měl být jeden zápas La Ligy odehrán ve Spojených státech amerických. Místní trh má pochopitelně zájem o některý ze zápasů Barcelony nebo Realu Madrid. Letos by za oceánem měli hrát Blaugranas proti Gironě. Florentino Pérez dal ale o víkendu jasný vzkaz – Real v USA ligový zápas hrát nebude! A co na to Tebas?

Florentino Pérez o víkendu znovu potvrdil, co si o nápadu hrát jeden zápas La Ligy ve Spojených státech myslí.

Řeknu to tak, jak to je. Real Madrid nebude na zápas španělské La Ligy jezdit do Spojených států amerických. Nevím, čí nápad to byl, ani kdo o to tak stojí, ale určitě to nebyli fanoušci. Ani kluby nejsou z této možnosti nadšené. To je důvod, proč se i my tak důrazně proti myšlence stavíme,“ řekl Pérez před členy klubu.

Jak se zdá, vedení La Ligy začíná v tomto sporu tahat za kratší konec. Proti nápadu hrát v USA či Kanadě je totiž i španělská fotbalová federace a také FIFA.

La Liga sice podepsala 15 letý kontrakt s americkou společností Relevent Sports, která by zápasy španělských týmů v zámoří organizovala, aby však bylo možné celou věc uskutečnit, je třeba souhlas jednotlivých klubů, sponzorů a dalších organizací.

Na Pérezova slova již zareagoval prezident La Ligy Javier Tebas: „Předně bych chtěl zdůraznit, že hrát zápas La Ligy v Miami, je pro kluby dobrovolné. Nikdo je nenutil. Další věc je, že myšlenka vznikla před rokem ze strany společnosti, která organizuje letní americké turné Realu Madrid.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (38 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!