Obsáhlá zpověď Daniho Ceballose: Rád bych se dozvěděl, proč jsem byl Zidanem loni ignorován

Čas 06. 09. 2018, 16:30 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Dani Ceballos a Florentino Pérez
Dani Ceballos a Florentino Pérez

Dani Ceballos poskytl velký rozhovor rádiu Marca. V rozsáhlém interview se nebál ani těch nejcitlivějších témat. Hovořil na téma svého vztahu se Zinedinem Zidanem, o svých pocitech během loňské sezóny, krátkého vystoupení na půdě Leganésu či vztahu k Betisu. Rozhovor určitě stojí za přečtení!

O Lopeteguim

Byl jsem zrovna na dovolené, když jsem tuhle informaci uviděl na sociálních sítích. Nečekal jsem to. Teď ale myslím, že Lopetegui je nejlepším trenérem, jakého bychom jen mohli mít.

Lopetegui se snaží prosadit svůj herní styl, který se liší od toho, co jsem v Realu viděl minulý rok. Je založen na kontrole hry, držení míče a hlavně chce vybudovat skutečný tým. Na držení míče si ale opravdu zakládá, stejně jako na rychlém přechodu do útoku. Mám pocit, že nás více spojil. Tvoříme dobrý tým, dáváme branky… děláme přesně to, co od nás vyžaduje.

O Zidanovi

Kdyby to bylo trochu možné, rád bych se od Zidana dozvěděl, proč mi nedal žádnou příležitost. Na tréninku jsem tvrdě pracoval, ale herní čas jsem nedostával. A jednou přišla doba, kdy už jsem byl opravdu zklamaný a věděl, že dostat se do sestavy Realu Madrid pod ním, je pro mne nemožné.

Loni jsem třeba odehrál dobrý zápas ve Vitorii proti Alavésu. Vstřelil jsem dvě branky a vyhráli jsme tam 2:1. Další zápas byl v Lize mistrů proti Dortmundu, a tam jsem na hřišti pobyl asi minutu.

A jak týdny plynuly, připadal jsem si v týmu Realu čím dál více nepotřebný. Přitom pro hráče je důležité vědět, že s vámi trenér ve svých plánech počítá.

V polovině sezóny jsme na Barcelonu ztráceli už 15 bodů. Liga byla ztracená a hráli jsme jen o úspěch v Lize mistrů. Jenže já nedostával šance ani v La Lize, kde už přitom opravdu téměř o nic nešlo.

V lednu jsem si najal osobního trenéra, protože jsem nehrával ve středu, ani o víkendech. Potřeboval jsem být v kondici, a tu jen z klasických tréninků nedostanete. Musíte pravidelně nastupovat, a to se v mém případě nedělo.

Nevěděl jsem, kdo bude trenérem v této sezóně. Ale kdyby jím zůstal Zidane, byl jsem téměř rozhodnutý, že změním tým. Ale s příchodem Julena se věci změnily a já vycítil, že bych v Realu mohl dostat druhou šanci.

Se Zidanem jsem o své situaci hovořil. Zajímalo mě, proč nedostávám šanci, nerozuměl jsem té situaci kolem mě. Řekl mi, že musí myslet i na jiné hráče a odměnit je základem. V průběhu sezóny přitom bylo období, kdy byl zraněný Luka Modrić nebo Toni Kroos. Systém naší hry se trochu změnil tak, aby dostávali šanci jiní hráči. Jen já ji ale nedostal. A to mě moc bolelo.

No, ale nikdy nesmíte dávat hlavu dolů. Mým cílem bylo, abych byl s Realem Madrid úspěšný, a je tomu tak nadále. Nyní cítím novou šanci, opravdovou šanci. Snažím se dostat zpět na úroveň, na které jsem byl, než jsem do Realu přišel, a ukázat lidem, že jsem dobrým hráčem. Zášť vůči Realu ani fanouškům žádnou nemám.

Vždyť jsem přišel do Realu proto, že jsem za sebou měl skvělé Euro do 21 let, kde jsem byl vyhlášen nejlepším hráčem. A potom… jsem byl odsunutý na vedlejší kolej. Minulý rok pro mne nebyl vůbec dobrý, ale i přesto jsem jako fotbalista více dospěl.

Jako dítě jsem k Zidanovi vzhlížel, byla to obrovská hvězda světového fotbalu. Kamkoliv přišel, tam byl úspěšný. Možná proto se nedovedl vcítit v mé pocity. On na lavičce příliš mnoho času nepobyl. Loni jsem byl ze své pozice hodně frustrovaný, a zášť vůči trenérovi narůstala.

Ale věřím tomu, že vše, co jsem si během loňské sezóny prožil, mi v budoucnu pomůže.

Marco Asensio a Mateo Kovačić

Hodně jsem se bavil s Marcem Asensiem i Mateem Kovačićem. Vždyť oni na tom byli podobně. Marco mi řekl, že Madrid není pro mladé hráče jednoduchý, že i on zpočátku zažil pět, šest zápasů, kdy se nedostal do sestavy, nebo jen střídal, Mateo zase, že hned po první sezóně chtěl z klubu odejít.

Real Madrid je vynikající klub. Hráči ve věku kole 20 let to v něm mají těžší, než kdekoliv jinde. Proto jich dříve v týmu bylo tak málo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Próximo destino LA! 🇺🇸⚽️

Příspěvek sdílený Daniel Ceballos Fernandez (@danifuli10),

30 vteřin v Leganésu

Od jiných hráčů jsem slyšel, že by si rádi zahráli alespoň 30 vteřin za Real Madrid, že by to pro ně bylo velkou ctí. Jenže v mém případě je to trochu jinak. Chci v Realu uspět, být úspěšný s ním.

Trenéři reagují na průběh zápasu a dělají podle toho změny. Vedli jsme tam 2:1, a já se šel rozcvičovat. V 90. minutě už jsme vedli 3:1, a já se dostal na hřiště a pobyl tam oněch 30 vteřin. V tu chvíli i další dny jsem z toho byl hodně frustrovaný.

Se Zidanem jsem se o tom bavil hned v šatně. Omluvil se mi, a řekl, že byl v tu chvíli hodně nervózní z výsledku. Ale mě v tu chvíli hodně bolelo, že jsem dostal jen 30 vteřin. Asi jsem řekl něco, co jsem neměl

Druhý den jsme měli trénink. Zidane si mě ještě před ním zavolal, znovu se mi omluvil a požádal mě o odpuštění. To hodně hovoří o jeho charakteru.

Cristiano Ronaldo

Podle mě dospěl k přesvědčení, že v Realu se už dál neposune, nebo pod Zidanem, a chtěl změnu. Nemůžu říci, že nás to nějak obtěžovalo, přesto ale myslím, že jeho prohlášení krátce po finále Ligy mistrů nebylo šťastné, a určité napnutí to vyvolalo. Po vítězství jsme se měli radovat, a ne řešit nějaká nešťastná vyjádření. Nemůžeme mu ale nic vyčítat. Dal Realu Madrid vše, co mohl.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Llego el día , la gran final . ¡¡ Orgullo de este equipo !! #halamadrid #APorLa13 ⚽️🙏🏽☘️

Příspěvek sdílený Daniel Ceballos Fernandez (@danifuli10),

Jestli jeho slova o rodině byly směřovány proti Realu, to opravdu nevím. V minulé sezóně byla v kabině skvělá atmosféra, byli jsme jako jedna rodina. Nevšiml jsem si ani, že by Cristiano měl něco proti některému ze spoluhráčů, nebo že by měl s někým z nás konflikt.

V Realu Madrid byli vždy skvělí hráči. Brazilci Ronaldo nebo Kaká, Cristiano… Ale CR7 už s námi není a tým i přesto funguje dál, protože přesně o tom je Real Madrid. Plno hvězd tu zůstalo: Karim Benzema, Gareth Bale, Marco Asensio… Tihle tři nesou na svých bedrech tu největší zátěž, vzniklou jeho odchodem. S Cristianem odešlo 40 branek. Ale skvělí hráči, kterými oni jsou, by je mělo nahradit.

Reprezentace

Už minulý rok jsem se dostal do širšího výběru Julena Lopeteguiho, ale protože jsem toho loni příliš mnoho neodehrál, bylo zbytečné, abych reprezentaci vůbec řešil. Teď, když jsem od Lopeteguiho dostal více herního času, cítím, že jsem reprezentaci blíže. Ještě splňuji věkový limit, abych mohl být nominován do reprezentace do 21 let, ale áčko dostalo tentokrát přednost.

Betis

Hrát proti Betisu na Villamarínu pro mě bude vždy těžké. Je to klub, kde jsem byl po čtyři roky součástí prvního týmu, a který mi dal vše, co jsem potřeboval. Trochu mě mrzelo, když jsme tam s Realem hráli zápas, a fanoušci mě nepřivítali úplně vřele. Ale snažil jsem se to ignorovat.

Doufám, že fanoušci Betisu jednoho dne pochopí, proč jsem využil šance odejít do Realu. Zjistí pak, že nejsem špatný člověk. Na Betisu mi stále velmi záleží, a stále se trochu cítím jako jeden z nich.

Pokud to jen trochu šlo, tak jsem loni sledoval všechny jejich zápasy, radoval se z jejich branek, z jejich výher.

Ale jít do Realu Madrid, to je v očích fanoušků jiných týmů vždy bráno jinak. Své o tom ví i Sergio Ramos, který to s fanoušky Sevilly má také těžké. Přitom Adrianovi, Rakitićovi nebo Danimu Alvésovi fanoušci vždy tleskali.

Sergio je přitom hrdý Andalusan ze Sevilly. Často se spolu na téma Sevilly a Betisu bavíme. Oba máme ke svým bývalým klubům dobrý vztah. Sergio se mě často ptá na Betis, jak se jim daří, jací jsou jeho fanoušci. Máme FC i Betis oba ve své paměti.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!