OFICIÁLNĚ: Fabio Coentrão se rozloučil s Realem. Vrací se do svého mateřského klubu

Čas 01. 09. 2018, 10:45 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Fábio Coentrão
Fábio Coentrão

Svoji kariéru v Realu Madrid s největší pravděpodobností ukončil portugalský levý obránce Fabio Coentrão. Zamířil do týmu Rio Ave, kde začaly jeho první fotbalové kroky.

Fabio Coentrão působil v barvách Los Blancos od léta 2011, kdy si jej vyhlédl tehdejší trenér José Mourinho. Ten si svého krajana, který zazářil na mistrovství světa v Jižní Africe, vyhlédl v portugalské Benfice.

Pod Mourinhem zažil Fabio v Realu zřejmě nejlepší část své kariéry. O pozici levého obránce se s Marcelem dělili rovným dílem. Kariéru šikovného obránce ale výrazně poznamenala častá zranění.

Svoji kariéru se snažil nastartovat skrze hostování v Monacu nebo Sportingu Lisabon. Kvůli zraněním se mu to ale nepodařilo dle jeho představ, a Real s ním přestal ve svých plánech počítat.

V pátek bylo oznámeno, že se Fabio, který se od počátku léta připravoval individuálně ve Valdebabas, přesunuje do portugalského Rio Ave.

Podmínky přesunu nejsou prozatím známy. Nevíme tak, zda s ním Real rozvázal smlouvu a odešel jako volný hráč, či zda byl poslán na hostování.

Fakticky to ale znamená jeho konec v Bílém baletu, neboť 30. června 2019 jeho smlouva s Realem končí, a pravděpodobnost, že dojde k jejímu prodloužení je mizivá.

I přes častá zranění se Fabio zapsal do historie Realu Madrid. S týmem vyhrál 2x La Ligu, 1x Copa del Rey, 2x Ligu mistrů, 1x španělský a evropský superpohár a 2x mistrovství světa klubů. Má tedy kompletní sbírku trofejí.

MUCHAS GRACIAS POR TODO, FABIO!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!