Boss Lopetegui. Nový trenér Realu už ukázal, že se nebojí nepopulárních rozhodnutí

Čas 30. 08. 2018, 09:08 | Autor podvinho
Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

Tady jsem šéf já! Takový signál vyslal svým svěřencům hned na začátku sezony nový kouč Realu Madrid Julen Lopetegui. Vidět to bylo především na půdě Girony.

V první řadě se musíme podívat na situaci brankářů. Po příchodu Thibauta Courtoise se mnoho fanoušků bálo, že Belgičan dostane roli jedničky bez boje. Tak to ale nebude.

Přestože dostal Keylor Navas čtyři góly s Atlétikem a španělská Marca před oběma zápasy La Ligy psala, že nyní přichází Courtoisův čas, Lopetegui dal zatím důvěru Navasovi a novou posilu posadil na lavičku.

Že chce mít Lopetegui vše pod kontrolou, dokazuje i výběr základní sestavy. Raphaël Varane a Luka Modrić zatím na svou šanci čekají. Samozřejmě je to primárně kvůli pozdnímu návratu z MS.

Mnoho trenérů by ale například Modriće, který je známý svou výbornou fyzickou připraveností, okamžitě nasadilo. Španělský kouč dal přednost Ceballosovi, kterému se dařilo v přípravě.

Znatelná je rovněž Lopeteguiho důvěra pro Isca, přestože španělský záložník zatím formu spíše hledá. Nový trenér Realu mu ale věří a chce mu dopřát potřebný prostor.

Naopak jednu z opor týmu, obránce Marcela, se nebál vystřídat v 60. minutě utkání. V minulé sezoně jsme mnohokrát viděli, že například Zinedinu Zidanovi se do tohoto tahu nechtělo, přestože obrana hořela. Marcelo sám přiznal, že byl překvapený.

Vinicius za Castillu

A konečně důležité rozhodnutí Julen Lopetegui udělal v případu Viniciuse Juniora. Přestože mnoho lidí po jeho nečekaně impozantní přípravě volalo po tom, aby mladý Brazilec nastoupil div ne v základní sestavě, španělský kouč to viděl jinak.

Viniciusovi chce dát čas, proto ho klidně místo výjezdu do Girony poslal hrát za Castillu. Teprve se uvidí, která rozhodnutí Lopeteguimu vyjdou a která nikoliv. Jedno je ale jasné, šéfem lavičky Realu Madrid je Julen Lopetegui.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (48 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!