MARCA: Modrić nikam neodejde, dostane naopak přidáno

Čas 08. 08. 2018, 12:22 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Luka Modrič
Luka Modrič

Zájem Interu Milán o chorvatského středopolaře zde skutečně je, Real Madrid ovšem ani v nejmenším neuvažuje o možnosti svůj klenot prodat. Prezident klubu Florentino Pérez naopak chystá pro Modriće novou, vylepšenou smlouvu.

Italský tým v posledních letech neminul ústup ze slávy, je proto jasné, že k návratu na vrchol potřebuje ty nejkvalitnější hráče. Vedení Interu se tedy zaměřilo na jednoho z nejlepších záložníků poslední dekády Luku Modriće. Dvaatřicetiletý záložník má za sebou skvělou sezonu, kterou završil úžasným výkonem na Mistrovství světa, kde dotáhl svou rodnou zemi až do finále a byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

Prezident Realu se vyjádřil jasně. Modrićova cena nebude ani o cent nižší, než jeho výstupní klauzule, která činí 750 milionů EUR. Situace ale není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

Cristianova „výkupka“ byla také nastavena extrémně vysoko – 1 milarda EUR – nicméně po džentlmenské dohodě mezi oběma stranami byla snížena na pouhou desetinu. Není jasné, v jakém bodě je situace v případě Luky Modriće, ale Inter pravděpodobně věří, že přestup se dá vyjednat.

Na rozdíl o Ronalda se však neočekává, že by Luka Modrić opustil Bílý balet a s velkou pravděpodobností podepíše vylepšenou smlouvu, kterou pro něj vedení Realu Madrid chystá. Chorvatův plat má být zvýšen o 2 miliony EUR – bude tedy brát 8 milionů EUR za sezonu.

Otázkou tak zůstává, v jakém bodě budou vztahy mezi Lukou a klubem, pokud Modrić zůstane. Podle zdrojů deníku Marca existuje jisté napětí mezi hráčem a vedením, které je způsobeno tím, že Chorvat nevyvrátil spekulace o jeho možném odchodu do italského celku a vystrašil tak fanoušky, kteří se už tak po odchodu Cristiana Ronalda bojí o budoucnost svého oblíbeného klubu. 

Vedení Realu věří, že díky působení v Realu Madrid se Modrić stal jedním z nejlepších záložníků na světě a na oplátku by tedy neuškodilo prokázat klubu alespoň trochu respektu.

Vzhledem k tomu, že v tomto přestupovém období odešla hlavní hvězda Cristiano Ronaldo a klub stále nepřivedl žádnou náhradu, neočekává se, že by Florentino Pérez byl ochotný klub dále oslabovat.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!