Co ukázal zápas s United: 5 věcí, na kterých bude nový trenér Lopetegui stavět

Čas 02. 08. 2018, 14:08 | Autor podvinho
První tým Realu Madrid pod Lopeteguim
První tým Realu Madrid pod Lopeteguim

Přestože šlo o první přípravný zápas a Real Madrid proti Manchesteru United nenasadil spoustu opor, dalo se ze stylu Bílého baletu vyčíst první rysy trenéra Julena Lopeteguiho. Jak se tým prezentoval?

1. Důležitost krajních obránců

Přestože Lopetegui ještě neměl k dispozici Daniho Carvajala a Marcela, bylo jasně vidět, že v jeho systému jsou krajní beci klíčovou součástí hry. To ovšem nebude žádná novinka, Real na ně spoléhá dlouhodobě.

Álvaro Odriozola si vedl dobře a jeho spolupráce s Garethem Baleem vypadala nadějne. Theo Hernández pomohl ke gólu Karima Benzemy, ale také neměl čisté svědomí u prvního inkasovaného gólu.

2. Formace 4-3-3

Real v prvním zápase pod novým trenérem vystartoval ve formaci 4-3-3, kterou má za poslední léta velmi dobře zmáknutou, ačkoliv Zinedine Zidane občas experimentoval a někdy volil systém 4-4-2.

To ostatně není cizí ani Lopeteguimu, jelikož po příchodu Toniho Kroose a dalších přešel jeho tým právě na tento styl hry. Jak ale bylo vidět ve španělské reprezentaci, nejčastěji budeme nejspíš svědky právě rozestavení 4-3-3, případně 4-2-3-1.

3. Držení míče

Jak se očekávalo, Real se prezentoval vysokým držením míče. „Víme, že Lopetegui na držení míče sází,“ tvrdil už před zápasem Karim Benzema. V praxi bylo jasně vidět, že od tohoto oblíbeného stylu se španělský trenér určitě neodvrátí.

Real měl v prvním poločase držení míče 66 %, v tom druhém dokonce 69 %. Na druhou stranu, pod trenérem Zidanem si fanoušci na tuto změnu již zvykli. Důležité je, aby tým dokázal být přímočarý v situacích, které to vyžadují.

4. Chování po ztrátě míče

Druhou věcí, kterou Lopetegui od začátku „rve“ do svých svěřenců, je správné chování po ztrátě míče. To Real v minulosti často bolelo. Tentokrát chtěli hráči získat míč okamžitě zpět rychlým presinkem a dařilo se jim v tomto ohledu slušně.

5. BBV

Lopetegui vyzkoušel v prvním utkání trio BBV - tedy ne branky, body, vteřiny, ale Bale, Benzema a Vinicius. Mladý Brazilec si výkonem řekl o pozornost a podle mnohých zase zvýšil svou šanci, že v týmu zůstane.

Bale s Benzemou občas rotovali, ale primárně se držel na hrotu Francouz a Velšan spolupracoval na pravé straně s aktivním Odriozolou.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (44 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!