OFICIÁLNĚ: Konec spekulacím! Cristiano Ronaldo přestupuje do Juventusu

Čas 10. 07. 2018, 17:39 | Autor thjuks | Zdrojrealmadrid.com
Cristiano Ronaldo a pět Zlatých míčů
Cristiano Ronaldo a pět Zlatých míčů

Cristiano Ronaldo odchází po 9 letech z Realu Madrid. Královský španělský klub dnes oficiálně potvrdil, že vyhovuje přání hráče přestoupit do Juventusu. Italský klub za hvězdného Portugalce zaplatí okolo 100 milionů eur.

Ronaldo byl již po finále Ligy mistrů rozhodnutý, že chce změnit působiště. „Bylo krásné hrát za Real Madrid,“ řekl bezprostředně po zisku své páté trofeje Champions League. Podle spekulací španělského tisku bylo důvodem odchodu absence nové smlouvy, která by mu zajistila vyšší výplatu. Nový kontrakt Ronaldovi údajně neformálně slíbil sám prezident Pérez.

Poté, co Portugalci vypadli z mistrovství světa, mohlo konečně začít vyjednávání. Zatímco fotbalový svět očekával spíše návrat do Manchesteru United, do hry se vložil Juventus, který toužil Portugalce získat už kdysi ze Sportingu Lisabon.

Andrea Agnelli, prezident Juventusu, se rozhodl totálně změnit dlouholetou strategii Staré dámy. Italský klub jen s výjimkou Higuaína, který přišel za 90 milionů eur, nenakupoval hráče za extrémní sumy, a už vůbec jim nenabízel mzdy konkurenceschopné například platům v PSG nebo Manchesteru United.

Přestupová sága netrvala dlouho. Real Madrid požadoval minimálně 100 milionů eur, Ronaldo chtěl výrazně přidat. Obojí se splnilo. Juventus prý zaplatí 112 milionů eur a CR7 se může těšit na 30 milionů eur za sezónu. S financemi má pomoci automobilka Fiat, mateřská automobilka luxusního Ferrari.

Poslední podmínkou, kterou prezident Realu Pérez vyžadoval, bylo, aby Ronaldo zamezil spekulacím, že ho chce Real prodat. A i to se stalo. „Domnívám se, že přišel čas na novou etapu mého života, a proto jsem požádal klub, aby mi umožnil přestup,“ vydal Ronaldo v prohlášení. „Žádám všechny, zejména naše fanoušky, o pochopení.“ Celý Ronaldův otevřený dopis najdeš zde.

Cristiano Ronaldo strávil v Realu Madrid 9 sezón, během kterých oslavil 16 klubových trofejí, včetně 4 z Ligy mistrů. Se 450 góly (451 podle oficiální stránky Realu, která paradoxně uznává starou Ronaldovu „neoficiální“ branku jinak připsanou Pepemu) bude CR7 v kronikách Bílého baletu jako nejlepší střelec historie klubu.

Děkujeme mu za vše, co pro Real Madrid udělal!

Hodně štěstí, Cristiano!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (121 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!