OFICIÁLNĚ: Real Madrid má nového trenéra! Kouč Španělska Lopetegui podepsal smlouvu na 3 roky

Čas 12. 06. 2018, 17:03 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

A je rozhodnuto! Real Madrid od nové sezony povede Julen Lopetegui. Jedenapadesátiletý trenér, který se momentálně připravuje se španělskou reprezentací na MS, se po šampionátu ujme královského klubu. Smlouvu podepsal na tři roky.

Julen Lopetegui a Real Madrid, o tomto spojení se spekulovalo již před pár lety. Tehdy měl ovšem Bílý balet jiné favority a Španěl převzal národní tým. S ním prošel hladce kvalifikací a nyní stojí před startem mistrovství světa v Rusku.

Po šampionátu ale španělskou reprezentaci opustí. Laso mu totiž tentokrát již skutečně hodil Real a Lopetegui přijal. Madridský klub vše oficiálně potvrdil. Trenér, který jako hráč odehrál 1 zápas právě za Real, dostal smlouvu na tři roky.

Lopetegui prošel jako fotbalista mládežnickými výběry Realu, dokonce si připsal hned 61 utkání za Castillu. Do áčka se ale prosadit nedokázal a tak zůstalo u zmiňovaného jednoho zápasu. Poté si zahrál také za Las Palmas, Logroňes, Rayo Vallecano a pět utkání odehrál také za Barcelonu.

Po konci hráčské kariéry začal okamžitě trénovat jako asistent u Španělska U17. Poté se přesunul na lavičku Vallecana a jeden rok vedl také Castillu.

Následně začala jeho éra u španělských mládežnických reprezentací, postupně vystřídal kategorie U19, U20 a U21.

Právě potom se spekulovalo o tom, že si nadějného trenéra vyhlédl Real, ale k dohodě nedošlo a Lopetegui převzal Porto. S tím sice došel do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale na domácí scéně úspěchy neslavil a v roce 2016 byl odvolán.

Následně ovšem Lopetegui převzal španělský národní tým, rychle ho stabilizoval a začal s ním předvádět velmi kvalitní fotbal. Nezdálo se, že by mu práce s hvězdami dělala problém. To platí dodnes, Španělsko je jedním z favoritů MS.

Po mistrovství v Rusku se každopádně Lopetegui vrátí ke klubovému fotbalu. A to rovnou do nejlepšího klubu na světě. V Realu nahradí legendárního Zinedina Zidana, který po třetím vítězství v LM nečekaně rezignoval.

Vítej a přejeme mnoho štěstí, Julene!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (83 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!