Karim Benzema: Hraji pro lidi, kteří ocení moji práci na hřišti. Kdo chce pískat, ať píská

Čas 18. 04. 2018, 09:38 | Autor Laša
Karim Benzema
Karim Benzema

Karim Benzema poskytl rozhovor magazínu Vanity Fair. Rozpovídal se o něm o kritice na svoji osobu, vztahu se spoluhráči i prezidentem Realu Madrid, nebo o případném návratu do francouzské reprezentace.

Typ hráče

Když jsem na hřišti, tak vždy hodně přemýšlím. Je to jako kdybych měl v hlavě počítač. Před tím, než se dotknu míče, musím vědět, co dělají ti ostatní. Fanoušci jsou fanoušci. To k fotbalu patří.

Kritika

Jsem tu od toho, abych hrál fotbal a pomohl mým spoluhráčům vyhrát vše, co vyhrát lze. Co se mi nelíbí, je to, že lidé na mě útočí, a to i když jsem odehrál dobrý zápas, v němž třeba nedám gól. Hraji pro lidi, kteří oceňují to, co na hřišti dělám. Ti, kteří jdou na stadion, aby na mě pískali, tak ať si pískají. Lidé vždy kritizují velké hráče. Prodáváme noviny. Já si ale nepotřebuji číst v novinách, abych se dozvěděl, kdy jsem hrál špatně. Vím to nejlíp sám.

Vztah se spoluhráči

Myslím, že jsme všichni přátelé, ale nemohu říci, že bychom spolu všichni pravidelně chodili na večeři. Jsme něco jako kolegové v práci.

Talent nebo tvrdá práce?

Myslím, že v mém případě obojí. Když mi bylo 23 let a přišel jsem do Madridu, uvědomil jsem si, že bez vnitřní disciplíny bych se musel vrátit do Francie.

Florentino Pérez

Byl to sen, potkat někoho, jako je on. Je velmi klidný a přátelský. Zeptal se mne, zda bych chtěl hrát v Madridu a já mu řekl, že ano. Dal jsem mu své slovo. A tak je to mezi námi pořád. Je při mně  v dobrých i ve špatných časech. Je něco jako člen mé rodiny. Když se stala ta věc kolem Valbueny, a já strávil noc ve vazbě, byl jsem na tom opravdu špatně po návratu do Madridu. Ale Florentino na mě čekal ve Valdebabas, byl velmi milý a to mi tenkrát hodně pomohlo.

Co musíte udělat pro návrat do reprezentace?

Já? Teď? Nic. Je mi třicet let, mám dvě děti… Jsem šťastný. Pokud mě reprezentace bude potřebovat, vědí, kde mě najdou.

Proč nezpíváte francouzskou hymnu?

Když se zaposloucháte do slov naší hymny, La Marseillaisy, je to, jako kdyby vás volala do války. A to není něco, co by se mi líbilo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!