Kovačić zase ukazuje svoji důležitost pro Real Madrid

Čas 08. 03. 2018, 11:27 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Mateo Kovačič
Mateo Kovačič

Před úterním zápasem odehrál Kovačić v této sezoně Ligy Mistrů pouze dva zápasy (a z toho pouze jeden od začátku). Tento fakt skvěle reflektoval jeho pozici v Realu Madrid – lavičkový hráč. Během 3 sezon, co kope v Realu, si chorvatský záložník několikrát řekl o místo v sestavě, nikdy ne však tak silně, jako teď.

V úterý se totiž Zinedine Zidane rozhodl, že proti PSG upřednostní právě Kovačiće na úkor stálic sestavy Toniho Kroose a Luky Modriće. A Kovačić se mu za to odvděčil jedním z nejlepších výkonů, které v bílém dresu podal. Samozřejmě, Kovačić je už dlouhou dobu považován za obrovský talent, který má před sebou zářnou budoucnost, ostatně proto s Realem Madrid v roce 2015 podepsal šestiletý kontrakt. Nyní, ve svých 23 letech, však Mateo potřeboval ukázat, že má na to být klíčovým hráčem královského klubu. A přesně to proti PSG udělal.

Společně s Casemirem, se kterým vytvořil středovou dvojici a Asensiem s Vazquezem na krajích, dominoval středu hřiště. Určoval tempo hry, několikrát sám vyvezl míč z nebezpečné pozice a založil rychlý protiútok. Většina akcí Realu Madrid šla přes něj. I v defenzivě si vedl skvěle, několikrát svými skvěle načasovanými skluzy zachránil Real před potencionálním nebezpečím. Společně s Casemirem eliminovali středovou trojici PSG ve složení Veratti-Rabiot-Motta.

Pro Kovačiće to byla velmi důležitá chvíle. To, jaký příslib v něm Real má, ví každý, kdo obhájce Ligy Mistrů pravidelně sleduje. Jeho talent a schopnosti jsou nezpochybnitelné. Ale v úterý je Kovačić v celé kráse odhalil světu. A to v Lize Mistrů proti jednomu z nejtěžších soupeřů, na kterého Real mohl narazit.

Letmý pohled na soupisku Realu Madrid naznačí, že tento tým je víc než cokoliv jiného, tvořen 2 generacemi hráčů. A právě Kovačić je představitel mladší generace, která by pomalu mohla převzít vedení.

Kroos a Modrić mají daleko k tomu, aby vyklidili pozice, zvláště po tom, jak hrají v posledních měsících. Přesto je způsob, jakým Mateo vzal za šanci, kterou dostal obdivuhodný a francouzský trenér má minimálně o čem přemýšlet.

Kovačić, který byl v posledních týdnech terčem mnoha přestupových spekulací, tak ukázal, proč patří do Realu Madrid. A co víc, jasně ukázal, že může být klíčovým prvkem nastupující generace, která má Real udržet na vrcholu.

To všechno ukáže až budoucnost. Jisté ale je, že pro Kovačiće i pro Real byl úterní zápas ohromně důležitý.

Měl by Mateo Kovačić nastupovat v základní sestavě? Případně na úkor koho?

Ano, na úkor Casemira (11,9%)
48
Ano, na úkor Kroose (43,2%)
175
Ano, na úkor Modriće (21,7%)
88
Ne (23,2%)
94
Celkem hlasovalo: 405
 
blank
 
blank

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!