Problém jménem Bale. Hráčova řeč těla hovoří o špatné psychické kondici, píše deník As

Čas 22. 02. 2018, 15:30 | Autor Laša | Zdrojas.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Gareth Bale patří již od svého příchodu do Realu mezi hlavní tváře klubu. V létě 2013 z něj Florentino Pérez udělal v té době nejdražšího hráče planety. Vinou zranění ale hráč ne zcela naplnil očekávání, která do něj klub vkládal. V posledních dvou sezónách se často spekuluje o jeho odchodu z Madridu. Tyto spekulace opět sílí v posledních dnech, kdy se Velšan nedostává do zápasů, na lavičce má kyselé výrazy a dle všeho nedrží partu se spoluhráči.

Rozeberme například zápas proti PSG. Překvapením bylo, když Zidane zveřejnil sestavu, kde místo předpokládaného tria BBC vsadil na diamant s Iscem. Balea pak v průběhu zápasu kamery několikrát ukázaly a měl zamračený výraz, z něhož bylo patrné, jak těžce lavičku nese.

Takový obrázek byl dříve vyloučený, neboť pokud měl francouzský kouč všechny své hvězdy k dispozici, do náročných zápasů je vždy nasazoval.

Poté, když jej ve 2. poločase trenér vyslal, aby se oblékl do teplákové soupravy a šel se rozehřát, dal si Bale na čas, než tak vykonal. Třetí problém pak nastal po konci zápasu.

Sergio Ramos svolal všechny hráče do kruhu, a chtěl společně poděkovat fanouškům na Bernabéu za vynikající atmosféru. Gareth však jeho výzvu ignoroval, a se sklopenou hlavou mířil do šaten jako první z hráčů týmu. Působil tak spíše jako hráč, jehož tým prohrál, namísto aby si užil oslav se spoluhráči a fanoušky.

Ale nejde jen o PSG. Bale nehrál proti Sociedadu, neodehrál celý zápas s Betisem, a na lavičce začal proti Leganésu. Na jeho místo se tlačí, ve skvělé formě hrající, duo Marco Asensio a Lucas Vázquez.

Zápas proti Betisu ukázal, že GB není v ideální herní formě. Zizou mu dal prostor v základu, Velšan se mu však neodvděčil. Povedl se mu pouze jediný driblink, nedostával se příliš do hry, a jeho dvě střely nebyly pro Adána problémem.

Bystrým okům novinářů neunikl ani incident z Leganésu. V průběhu prvního poločasu se Bale, bez toho, aniž by dostal pokyn od kohokoliv z realizačního týmu, zvedl z lavičky a zamířil osamocen do šatny, což je značně nezvyklé chování. Přece jen, za tu dobu se mohlo cokoliv přihodit a Zidane jej mohl vyslat na hřiště.

A ještě jednou Leganés. Sergio Ramos odehrál 550. zápas za Real Madrid. Jako dárek dostal dres s číslem 550, a následovala tradiční týmová fotka, která zase trochu rozvířila spekulace kolem Balea. Ten na ní totiž chybí!

Pravda, na fotce nejsou kromě něj ani Mayoral, Achraf a Luca, kteří do zápasu nenastoupili, a rovněž Dani Ceballos, jenž na hřišti byl asi 30 vteřin. Všechny hlavní tváře týmu (např. Benzema, Isco, Nacho, Carvajal...) na ní však nechybí, s výjimkou Balea… Přitom ten dříve na podobných fotkách z kabiny nechyběl.

Není rovněž žádným tajemstvím, že s Balem si hráči v kabině příliš nepopovídají. Tedy určitě ne ti, co neumí anglicky. Ačkoliv Gareth působí ve Španělsku již od léta 2013, španělštinu se, snad až na základní slovíčka a fráze, stále nenaučil. Můžeme jej tedy často vidět ve společnosti Ronalda či Modriće, ale to je tak všechno…

Deník As tedy přiživil spekulace o Baleově letním rozloučení s Madridem, o kterém informovala Marca (a o němž jsme psali ZDE).

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (50 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!