Madridský deník, den 2: Úžasný zápas na Santiago Bernabéu

Čas 11. 02. 2018, 10:50 | Autor podvinho
Podvinho a Jony na Bernabéu
Podvinho a Jony na Bernabéu

Tak jsme ten Real přece jen probrali! Proti Sociedadu jsme s Jonym na vlastní oči sledovali perfektní první poločas a není divu, že jsme si parádně užili celý zápas. Ale pojďme postupně, je tady druhá část Madridského deníku.

Za velmi příjemného sluníčka jsme dopoledne vyrazili na Gran Víu, kterou jsme postupně celou prošli. Není těžké uhodnout, kde byla naše první zastávka - v jednom ze dvou oficiálních fanshopů Realu Madrid v centru města (ten největší je samozřejmě přímo na Bernabéu).

Vyplatí se ale navštívit právě i fanshopy na Gran Víe, protože někdy nabízí trochu jiný sortiment. Jony toho bez váhání využil a dlouho se nemusel rozhodovat ani mezi teplou čepicí a kšiltovkou - vzal obě. K tomu ještě přibalil rukavice, aby byl na večerní duel pořádně připravený.

Naše další kroky směřovaly na náměstí Puerta de Sol, kde se nachází hned několik ikonických staveb. Následně jsme zamířili na pro Madridisty posvátné místo - Cibeles. Už když jsem byl v Madridu poprvé, překvapilo mě, že je socha vlastně celkem malá. Přímo k ní se každopádně nedostanete, je uprostřed kruhového objezdu.

Své dopolední putování jsme zakončili v nedaleko vzdáleném parku Retiro. Madrid je známý velkým množstvím zeleně a krásných parků tu naleznete opravdu hodně. Retiro je jedním z nich. Na velké ploše najdete různá občerstvení, krámky, ale také jezírko, kde si můžete zajezdit na loďce. Tuto romantiku jsme každopádně s Jonym neměli v plánu absolvovat :D

Předkrm - Harry Kane!

Tím pro nás skončilo sobotní „památkaření“ a začal fotbal všeho druhu. Od 13:30 jsme měli v plánu sledovat v blízkém Irish Pubu londýnské derby mezi Tottenhamem a Arsenalem. Výborný sportbar James Joyce byl bohužel úplně napráskaný, ale našli jsme si hned jiný. To je další výhoda Madridu. Na fotbal se tady je kde dívat.

Nakonec jsme tedy zakotvili v jiném Irish Pubu O'Neill's. Ani tady se sice vše neobešlo bez problémů, jelikož jsme si sedli přímo k fanouškům anglického Sheffieldu, jenž hrál zrovna s Leedsem. Jaksi se nám nepodařilo jim vysvětlit, že dva Češi chtějí sledovat Tottenham. Naštěstí se k nám přidali španělští kolegové a tak se zprovoznilo plátno. Jo a ti dva Češi měli nejlepší místa vpředu. Kdo umí, umí.

Vím, že jsem v minulém díle slíbil, že po úvodní pizze bude následovat tradičnější jídlo pro Španělsko, ale když už jsme byli v tom Irish Pubu... No nebudu napínat - Guinness, Paulaner a hamburger s hranolkama. Tak klasiku až dnes :)

V londýnském derby jsme každopádně přáli Tottenhamu, který nakonec vyhrál 1:0. Atmosféra v Pubu byla výborná a my si užívali hlavně to, že jsme nebyli zdaleka jediní, kdo dorazil na zápas Premier League v tričkách Realu Madrid. S místními jsme se tak nějak shodli, že Harryho Kanea v létě rádi přivítáme.

Fantastický vrchol

Ještě než jsme vyrazili na večerní zápas Realu Madrid, chvíli jsme si odpočinuli na apartmánu, kde nám náš čas zpříjemňuje Real Madrid TV. To je mimochodem pecka. V podstatě neustále se něco hraje a španělský komentátor prožívá zápasy přípravky Bílého baletu stejně jako Ronalda a spol. Paráda.

Na zápas proti Realu Sociedad jsme každopádně vyrazili s dostatečným předstihem, což musím všem doporučit. Nejenže se tím vyhnete největším davům v metru, ale kolem Bernabéa je co dělat. Speciálně v dnech zápasů vyroste u stadionu mnoho stánků s různými suvenýry a předměty. Především výběr šál je parádní. Samozřejmě většinou nejde o oficiální produkty, ale zase máte možnost koupit něco, co v normálním fanshopu nenajdete.

Kromě stánků jsme se v blízké hospůdce stihli trochu občerstvit a pak už se těšili, až nás pustí na stadion. Brány se otevírají 75 minut před zápasem. Opět doporučuji přijít na Bernabéu takto brzo. Člověk má čas a klid na spoustu fotek a hlavně si může úžasně vychutnávat nepopsatelné pocity, které tento ikonický stadion přináší.

Kuriozitou je, že není problém si na stadion přinést svoje jídlo a pití (pouze vám u vstupu odeberou víčko). Španělé to tak dělají, nosí si na zápas svačiny z domova. Přímo na Bernabéu už si totiž moc jídla a pití nekoupíte, výběr je dost omezený.

Zápas asi nemusím příliš popisovat. Chytli jsme to skvěle. Nebo jak psal kamarád Honza Tolar, pošéfili jsme to. Tak jako tak, Real předvedl naprosto úchvatný první poločas, kde krásná akce střídala nádhernou akci. Gól v první minutě, dva od Ronalda a luxusní trefa Toniho Kroose rovnalo se vedení 4:0.

Atmosféra byla velmi dobrá, fanoušci se často snažili zapojit i ostatní tribuny. Ve druhém poločase už Real hodně ubral, ale i tak jsme si užívali krásné kličky a celkovou kvalitu všech hráčů, která vás prostě pohltí.

Jen dvě věci mě tradičně na Bernabéu mrzí. Zaprvé nedokážu pochopit lidi (schválně nepíšu fanoušky), kteří jsou schopni odejít 10 minut před koncem zápasu. Zadruhé mi přijde škoda, že si hráči po závěrečném hvizdu nenajdou minutku na to, aby šli fanouškům zatleskat a poděkovat za podporu. Výjimkou byl Sergio Ramos, který dokonce divákům daroval svůj dres. Pravý kapitán.

To ale byly pochopitelně jen drobnosti. Jinak jsme si užili úžasný večer na dokonalém místě. Ještě plní dojmů jsme se rozhodli vyhnout frontám v metru a zamířili na apartmán pěšky. Procházku trvající asi 45 minut nám osvěžily dvě Mahou v jednom z mnoha útulných bister.

Ani v neděli ale nehodláme polevit a mimo jiné se už těšíme na zápas Castilly! Doufáme v další výhru. Tak zase zítra, Madridistas.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!