Tak trochu jiný BLOG: Achraf skvěle asistoval, Benzema nechtěl fanoušky zklamat

Čas 25. 01. 2018, 12:55 | Autor podvinho
Karim Benzema
Karim Benzema

Už během včerejšího zápasu (a vlastně i mnohem dříve) se mi v hlavě rodil blog o hráčích, kteří na Real Madrid (ještě) nemají i některých tazích Zinedina Zidana. Po průšvihu s Leganésem mám ale pocit, že je pro fanoušky lepší si z toho všeho prostě udělat prdel. Teda srandu.

Začněme u brankáře Kika Casilly, který je jednoznačně nejlepší na světě v jedné věci. I po nejhorší rozehrávce nohou se totiž dokáže tvářit, jako když právě vymyslel geniální přihrávku na rozhodující gól ve finále Ligy mistrů. Bohužel si to proti Leganésu nacvičil hned několikrát...

Bez nadsázky je Casilla můj oblíbenec a bezpochyby velký Madridista, ale všichni víme, že nepatří mezi brankářskou elitu a je škoda, že si Real nechal i kvůli jeho pozici utéct obrovský talent Kepu z Bilbaa.

Pravý obránce Achraf Hakimi nedokázal proti Leganésu tak dlouho dobře přihrát směrem dopředu, až zvolil opačnou taktiku. Rozhodl se mít asistenci za každou cenu. A tak oslovil hostujícího hráče, který si na rozdíl od těch v bílých dresech věděl rady. Přihrávka to byla vskutku geniální...

Nicméně Achraf je ještě hodně mladým hráčem a v budoucnu může být klidně výborným bekem. Nyní ovšem na Real nemá a nechápu, že to Zinedine Zidane nevidí. Určitě by mu prospělo hostování, jako se to vydařilo například u Daniho Carvajala. Bohužel, včera se na prohře výrazně podílel.

Achraf v tom každopádně není sám. Velké problémy s tempem Realu má také Marcos Llorente a zklamáním je zatím Theo Hernández. Nestačí než doufat, že to nebyl od konkurenčního Atlétika jen mistrovský tah jak oslabit rivala...

No a konečně Karim Benzema, který se včera rozhodl ušetřit většinu fanoušků Realu. Jak? To když domácí v závěru tlačili, raději se pohyboval u levé postranní lajny, aby nehrozil jeho druhý gól v zápase, čímž by příznivce Realu šokoval a hrozil by infarkt...

Ve vší vážnosti ale Benzema určitě patřil mezi lepší hráče na hřišti. Dal krásný a důležitý gól, v další šanci ho skvěle vychytal brankář hostů. Na druhou stranu je pro mě takové chování ÚTOČNÍKA v posledních minutách opravdu neomluvitelné. Real potřeboval Benzemu ve vápně a ne někde u lajny. Ale opakuji, včerejší prohra určitě nebyla Benzemovou vinou.

Hlavním viníkem včerejšího průšvihu je ale, bohužel, trenér Zinedine Zidane. Největší problém vidím ve střídáních, která přišla hrozně pozdě. Například Carvajal měl jít na hřiště o poločase, Modrić nejpozději po gólu Leganésu na 2:1.

A musím zmínit ještě jednu věc, která mě skutečně irituje. Současný Real by totiž určitě nevyhrál v roce 2014 La Décimu, protože i v posledních vteřinách rozehrává rohy nakrátko. Pamatujete si, kdy jsme z takto rozehraného rohu dali naposledy gól?

Těm, co dočetli až sem, se omlouvám, ale nic vtipného se Zidanem mě nenapadá... Vítejte ve smutných časech Realu Madrid. Ale jako vždy, na závěr HALA MADRID!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!