Statistické zajímavosti La Ligy: Kde Real Madrid tlačí bota?

Čas 12. 01. 2018, 16:58 | Autor podvinho
Real Madrid
Real Madrid

Statistika nuda je, má však cenné údaje, zpívá se ve známé písničce. S tím druhým souhlasíme, s první části ale ne, protože čísla jsou ve fotbale velmi důležitá a zábavná. V naší nové rubrice se jednou za čas podíváme na statistiky z La Ligy z pohledu Realu Madrid.

Nemusíte být zrovna fotbalový analytik, abyste viděli, že Real Madrid nehraje v poslední době dobře. Čtvrté místo ve španělské lize ostatně mluví za vše. Kde je ale zakopaný pes? Pojďme se podívat na nejdůležitější statistiky Realu a konkurence za posledních 5 zápasů La Ligy. Dnes se zaměříme na ofenzivu.

Posledních 5 zápasů Realu v La Lize

Real Madrid - Málaga 3:2

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:0

Real Madrid - Sevilla 5:0

Real Madrid - Barcelona 0:3

Celta Vigo - Real Madrid 2:2

Průměr vstřelených gólů na zápas: 2

Ofenziva Realu Madrid

Góly: 10 (3. místo)

1. místo: Barcelona (14 gólů)

Není překvapením, že v tomto směru vládne La Lize za předchozích 5 duelů Barcelona, která nasázela o čtyři branky více než Real. Ovšem před královským klubem je rovněž Eibar (11 gólů).

Střely: 89 (2. místo)

1. místo: Barcelona (94 střel)

Přesnost střelby: 46% (12. místo)

1. místo: Barcelona a Espanyol (57%)

Tady vidíme první zásadní zádrhel a jeden z hlavních důvodů, proč Real nedává dostatek branek. Zatímco v počtu střel je těsně druhý za Barcelonou, v přesnosti patří do podprůměru. Je to mimo jiné tím, že to hráči Realu často zkouší z dálky, naopak ve vápně se k zakončení moc nedostávají.

Vytvořené šance: 70 (1. místo)

A tady máme další kámen úrazu, který se táhne s Realem celou sezonu. Bílý Balet si od začátku sezony vytváří nejvíce šancí ze všech, ovšem efektivita je velmi špatná. A to ještě musíme zdůraznit, že se v tomto vymykal zápas se Sevillou. I tak si Real vytvořil o 11 šancí více než Barcelona, ale dal o čtyři góly méně.

Góly ze standardních situací: 3 (3. místo)

1. místo: Girona a Sevilla (4 góly)

V této metrice úmyslně vynecháme penalty a podíváme se jen na rohy a přímé či nepřímé kopy. Real dal za předchozích pět duelů dvě branky po rozích a jeden po centru z přímého kopu.

Góly z penalt: 1 (3. místo s několika dalšími kluby)

1. místo: Athletic Bilbao (3 góly)

Spíše pro zajímavost přikládám ještě statistiku pokutových kopů. Real kopal za posledních pět zápasů jen jednu penaltu, kterou proměnil Cristiano Ronaldo. Zajímavostí je, že Bilbao za stejnou dobu kopalo hned tři penalty.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!