Rosický měl vystřídat Zidana v Realu Madrid. Hrál by s Ronaldem, Raúlem a spol.

Čas 20. 12. 2017, 21:53 | Autor thjuks | Zdrojídnes.cz
Rosický a Real Madrid?
Rosický a Real Madrid?

Po skvělém výkonu Čechů na mistrovství Evropy 2004 byl v Evropě zájem o české fotbalisty. Do Realu Madrid mohli přestoupit Tomáš Rosický a s ním i Milan Baroš. Potvrdil to jejich agent.

Real Madrid byl v létě 2004 ve složité situaci. Poprvé po pěti letech se musel obejít bez jakékoliv trofeje a prezident Pérez byl pod tlakem.  na jeho místo se tlačil především Lorenzo Sanz, který byl prezidentem klubu do roku 2000.

Sanz si rovnou i vyhlédl hráče, které by rád do Realu přivedl. Mezi nimi byli také Tomáś Rosický a Milan Baroš. „Pro Baroše a Rosického jsou už připravené lukrativní čtyřleté smlouvy," prozradil MF DNES v červenci 2004 agent obou hráčů Pavel Paska. „S tím, že Baroš by šel do Realu hned teď v létě, zatímco Rosický až za rok, protože na jeho místě herního režiséra mužstva je Zidane, jemuž smlouva končí příští rok v červnu."

Baroš i Rosický tehdy nebyli ve svých klubech spokojení. Baroše posadil trenér Gérard Houllier na lavičku Liverpoolu a Rosický měl stejný problém u trenéra Dortmundu Matthiase Sammera. Oba ale mohli doufat v lepší zítřky, protože jejich kluby měly nové trenéry - do Liverpoolu přišel Benítez a do Dortmundu Bert van Marwijk.

Milan Baroš doufal, že přestup klapne. „Věřím, že pod Benítezem by moje pozice v mužstvu byla mnohem lepší, ale jsou jen spekulace. A pokud jde o Real, tenhle klub nebo Barcelona jsou přece snem každého fotbalisty. Takže přestupu bych se nebránil," řekl Baroš pro MF DNES.

Agent Čechů sledoval s napětím dění v Madridu. „Všechno záleží jen na nedělní volbě, jinak jsem s panem Sanzem už všechno předjednal," vysvětlil Paska. „Samozřejmě, že pokud Sanz získá v Realu prezidentský post, musí vedení španělského klubu jednat jak s Dortmundem, tak s Liverpoolem. Ale oba hráči jednoznačně upřednostňují Real Madrid."

Osud nakonec zahrál jinou písničku, než si Paska vysnil. Prezidentské volby vyhrál Florentino Pérez a přestup Rosického i Baroše už nebyl na pořadu dne.

Zidane nakonec prodloužil smlouvu o další rok a v roce 2005 tak z Realu neodešel. Rosický a Baroš dostali v následující sezóně ve svých klubech výrazně více šance než předtím, oba byli v základní sestavě. Baroš dokonce v tom ročníku vyhrál Ligu mistrů po památném finále proti AC Milán.

Baroš ale po roce měnil adresu a už nikdy se nevrátil do předchozí formy. Rosického ještě čekala velká kariéra v Arsenalu, kde zůstal až do roku 2016.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!