POTVRZENO! Barcelona nechystá Realu Madrid uličku slávy pro mistry světa

Čas 18. 12. 2017, 08:00 | Autor thjuks
Ulička pro mistry La Ligy 2007/08. Real na Bernabéu vyhrál 4:1
Ulička pro mistry La Ligy 2007/08. Real na Bernabéu vyhrál 4:1

Ve Španělsku je džentlmenský zvyk se poklonit soupeři, který v předchozím zápase získal nějakou významnou trofej. Teoreticky by tak Barcelona mohla vytvořit na Bernabéu Realu uličku slávy, aby mu pogratulovala k trofeji mistrů světa. Jenže na nic takového se nechystá.

Po Superpoháru UEFA? Tradice tu není

Tohle téma tady bylo už v létě před španělským superpohárem. Real totiž předtím vyhrál Superpohár UEFA a hráči se údajně vsázeli, jestli je čeká před zápasem s Barcou ulička. Nečekala.

Tradice se poklonit po výhře Superpoháru UEFA není ale obyklá. Realu nezatleskalo Atlético před španélským superpohárem v roce 2014, to samé nepotkalo ani Barcu o rok později s Bilbaem.

Barca se na uličku slávy nechystá, potvrdil ředitel klubu

Barcelona má jasno, že její hráči poctění nových mistrů světa uličkou slávy nepřipraví. „Chceme to ujasnit. My tohle děláme, jen pokud se zúčastníme dané soutěže,“ vysvětlil v neděli večer v televizi Guillermo Amor, ředitel Barcelony pro komunikaci. Jelikož Katalánci nehráli mistrovství světa klubů, ulička slávy je podle nich vyloučena.

Po mistrovství světa se sluší pogratulovat

Jenže tradice sportovních gesta Španélska je v případě mistrovství světa klubů jasná. Stačí několik příkladů z historie.

V roce 1998 Real triumfoval v Interkontinentálním poháru proti Vasco da Gama a hned v následujícím zápase mu uličkou slávy pogratulovali hráči Espanyolu. Totéž se stalo o čtyři roky později po vítězství nad Olimpií. Čerstvého šampión uctila Mallorce. Tradice nezústala přerušena ani v roce 2014, kdy byl Bílý balet opět mistrem světa. Uličku slávy vytvořila na začátku ledna následujícího roku Valencia.

Barcelona se těšila ze stejné slávy v roce 2010 a 2015, kdy ji uličkou slávy pogratulovali fotbalisté Villarrealu a Realu Betis. Jen v roce 2011 hráči malého klubu L'Hospitalet uličku nevytvořili, ale stalo se tak na přímou žádost tehdejšího kouče Guardioly.

Bílý balet uličku nebyl pocténý ulićkou slávy po titulu mistrů světa celkem dvakrát z pěti příležitostí. Nejprve v roce 1960, kdy tato tradice ještě neměla pevné kořeny, a poté až letos v lednu, kdy na uličku „zapomněli hráči Sevilly“. Krátce poté byl galavečer Zlatého míče, takže tenhle detail unikl pozornosti médií. Před následujícím zápasem proti Granadě už Ronaldo prezentoval svůj pátý Ballon de Oro.

Barcelona uctila Real uličkou slávy naposledy v květnu 2008, kdy měl Bílý balet už jistý titul ve španélské lize. Barca nakonec odjela z Bernabéu s výpraskem 4:1. Předtím se to stalo také v květnu 1988 na Camp Nou, když Real také dohrával konec sezóny jako mistr Španélska.

Barcelona se z této pocty těšila ze strany Realu Madrid pouze jednou a to v červnu 1991 na Bernabéu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (42 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!