REPORT: Real Madrid - Gremio 1:0. Bílý balet obhájil titul mistrů světa

Čas 16. 12. 2017, 19:53 | Autor Jorquito
Isco proti Gremiu

Real Madrid nenechal svého soupeře ani jednou vystřelit na branku a s velkým přehledem zvítězil ve finálovém utkání. Ačkoliv Bílý balet zvítězil pouze 1:0, celý zápas naprosto ovládal. O jedinou branku zápasu se postaral Cristiano Ronaldo.

První poločas zápasu začal Real Madrid vcelku váhavě, kdy měl problémy dostat se do blízkosti soupeřovy brány. Gremio vysoko a důrazně napadalo, což odnesl Cristiano Ronaldo, který dostal nepříjemný šlapák na lýtko. Real předváděl kombinační fotbal a díky parádním akcím a individuálním představením některých hráčů naprosto dominoval.

První zajímavý moment se udal ve 13. minutě, kdy se Raphael Varane dostal s míčem až do pokutového území čímž zaskočil obranu Grémia. Poté předal míč Karimu Benzemovi jenž se rozhodl zakončit, ale bohužel jeho střela byla zblokována.

Ve 20. minutě předvedl svůj střelecký um další z obránců, a to Dani Carvajal, který se dostal k odraženému míči a napřáhl z voleje. Obránci Gremia byli pozorní a jeho pokus zablokovali.

Ani ne o minutu později se po rohovém kopu dostal k hlavičce Raphael Varane, jeho hlavička, ale byla sražena a k míči se hnal Cristiano Ronaldo. Marcelo Grohe byl však proti a vzal Ronaldovi míč doslova z nohy.

Ve 28. minutě přišla asi největší šance Gremia, kdy se k volnému přímému kopu postavil Edilson. Ikdyž kopal ze vzdálenosti 30 metrů a více, tak se tento brazilský obránce odhodlal k dalekonosné střele šajtlí a míč proletěl těsně nad břevnem.

Zbytek prvního poločasu víceméně nudil, světlé momenty byli při kombinacích bílého baletu nebo individuálních akcích Isca, Marcela nebo Modriče. Tito tři borci předváděli na hřišti reklamu na fotbal.

Druhý poločas začal stejně jako první skončil. Nudné představení přerušila až střela Cristiana Ronalda v 51. minutě, kdy se Portugalský kanonýr rozhodl vystřelit zpoza pokutového území, ale jeho rána mířila vedle brány.

V 53. minutě byl CR7 faulován a proti Gremiu byl nařízen přímý kop. Jeho exekuce se ujal Ronaldo a propálil zeď bránících hráčů a skóroval. Již o pár minutek později se Ronaldo mohl radovat podruhé, díky skvěle kopnuté voleji, ale jeho gól nebyl uznán kvůli milimetrovému ofsajdu Karima Benzemy.

S běžící 58. minutou nastal v pokutovém území brazislkého klubu zmatek, kdy jeden z bránících hráčů zalehl míč. Skvěle hrající Modrić jej, ale dokázal vybojovat a poté poslat do volného prostoru před bránou přihrávku, ke které se dostal Ronaldo. Příhrávka bohužel směřovala za Portuglacova záda, tak byl Ronaldo donucen střílet patičkou, jeho střela byla zblokována bránícím hráčem.

Další velkou šanci ke změně skóre měl Luka Modrič. Chorvatský středopolař se dostal ke střele zpoza pokutového území. Ikdyž se míč těsně před Grohem nepříjemně odrazil, tak jej brazilský gólman dokázal vyrazit do tyče.

Real Madrid poté velkou část druhého poločasu pouze kontrolovat hru a do žádných velkých šancí se nehnal. Narozdíl od zápasu s Al Džazírou si pilně plnil také obranné povinnosti. Za zmínku stojí jednoznačně výkon Luky Modriće.

Oživení hry přišlo až se střídáním, kdy na hřiště vběhl Gareth Bale, který si ihned po pár minutách na hřišti skvělě ťukl s Ramosem a poté španělský stoper nachystal střelu Ronaldovi. Portugalský kanonýr, ale nedokázal skórovat jelikož Grohe skvěle zareagoval a stihl vyběhnout, čímž zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.

Poslední šanci zápasu měl v 83. minutě Bale, který se skvěle uvolnil v pokutovém území a vyslal zatočenou střelu šajtlí. Brazilský gólman byl, ale pozorný a podařilo se mu míč vytěsnit nad bránu.

Real Madrid poté zbytek poločasu opět kontroloval hru, ikdyž se Gremio ze všech sil snažilo alespoň vystřelit, bílý balet byl proti. Narozdíl od zápasu s Al Džazírou si tým pilně plnil i své obranné povinnosti. Za zmínku jednoznačně stojí famózní výkon Modriće.