REPORT: Al Džazíra - Real Madrid 1:2. Bílý balet postupuje do finále

Čas 13. 12. 2017, 19:55 | Autor Jorquito
Luka Modrič proti Al Džazíře

Real Madrid zvládl semifinálové utkání proti Al Džazíře a postoupil do finále Mistrovství světa klubů. Bílý Balet zvítězil 2:1, ale nebýt skvělého výkonu Housaniho rozdíl by byl určitě o hodně větší. O góly se postarali Cristiano Ronaldo a Gareth Bale.

Real Madrid vlétl do zápasu jako uragán a prvních dvacet minut zápasu naprosto ovládal a bombardoval soupeřovu bránu. První šance Bíleho baletu přišla již v 5. minutě, kdy Isco centrem našel Cristiana Ronalda, který hlavičkou mířil přímo na Housaniho.

Neuběhly ani dvě minuty a CR7 opět hlavičkoval na soupeřovu bránu. Míč cestou zasáhl bránícího hráče a změnil směr letu, ale Housani předvedl skvělý reflexní zákrok a míč vyrazil. K odraženému míči se dostal Varane, který jej zasáhl zády a trefil břevno. Od brankové konstrukce se balón vydal na nohu Karima Benzemy, který trefil pouze bránícího hráče.

Ve 12. minutě předvedli hráči Los Blancos oku lahodící kombinaci na jejímž konci byl Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr byl, ale ve špatném střeleckém úhlu a dobře vyběhnutý Housani jeho pokus jednoduše zlikvidoval.

Housani stále přidával vrásky všem Madridistas, když dokázal zabránit Benzemovi ve skórování. Francouzský útočník si vyskočil na Modričův centr a vyslal parádní hlavičku o zem. Chorvatský bůh se pokusil ve 20. minutě zaskočit soupeřova brankáře střelou z dálky. Modrič mířil do spodního rohu brány, přičemž míč jestě proletěl mezi nohama obránce. Housani, ale opět skvěle zasáhl.

Ani ne o minutu později měl šanci Varane, který hlavičkoval po rohovém kopu. Housaniho se mu ale nepodařilo překonat. Po této neúspěšné akci poprvé Al Džazíra ohrozila  Navasovu bránu. Konkrétně to byl Mabkhout, který jen těšně minul vzdálenější tyč.

Ve 23. minutě nastala poněkud rozporuplná situace, kdy nebyl uznán gól Karima Benzemy, kvůli útočnému faulu Ronalda. Po studii opakovaného záběru jsem usoudil, že obránce svůj pád hodně přifilmoval, takže měl gól platit.

Po tomto velkém tlaku nejspíše hráčům Realu Madrid ubyly síly a po hrubé chybě Casemira a dobré práci utočníků Al Džazíry se dostal do zakončení Romarinho, který svou šanci využil na jedničku a skóroval.

Zbytek prvního poločasu se již nic moc zajímavého nestalo, ikdyž se Bílý balet snažil nepříznivý stav otočit, tak jeho akcím a pokusům chyběla přesnost.

Se začátkem druhého poločasu, chtěli Los Blancos navázat na nátlak z první půle. Avšak ve 47. minutě přišly hned dvě hrubé chyby za sebou, kterých se dopustil Achraf a Al Džázira se dostal do situace dva na nula. Útočníci naštěstí situaci nezvládli a dostali se do ofsajdu, takže jejich gól nebyl uznán.

V 50. minutě musel kvůli zranění vystřídat skvělý Housani, všem fanouškům a určitě i hráčům realu se muselo ulevit, že již tento kouzelník nebude mařit všechny střelecké pokusy.

O tři minuty později se dostal k míči Luka Modrić, který přesnou přihrávkou našel Cristiana Ronalda, jenž neúprosně srovnal skóre na 1:1. Další šance na změnu skóre přišla v 61. minutě, kdy Casemiro skvělým lobem uvolnil Karima Benzemu. Francouzský forvard měl na levé straně Cristiana Ronalda a společně byli osamoceni před soupeřovým brankářem. Karim se rozhodl vzít zakončení na sebe a Al Senaani jeho pokus zneškodnil.

Karimovi patřily i další dvě velké šance, ale také se ho držela strašná smůla. Nejprve trefil tyč po skvělé přihráce Modriče v 66. minutě a jen o tři minuty později označkoval soupeřovu bránu podruhé, ale tentokrát po přihrávce Asensia.

Poslední větší šance domácích přišla v 73. minutě, kdy se po protiútoku dostal k míči Rabia, který se pokoušel přihrát do volného prostoru na Makhbouta, který by střílel do prádzné brány. Za ruční brzdu naštěstí zatáhl Nacho a míč uklidil do bezpečí.

V 80. minutě přišlo střídání, kdy Karima Benzemu nahradil Gareth Bale. O pouhou minutu později se po pěkně sehrané akci dostal k míči Lucas Vazquez, který zpětnou přihrávkou našel Balea, jenž neváhal a vstřelil gól na 2:1.

Poslední velkou šanci zápasu měl opět Welšský drak Bale, který si počkal na Asensiův centr a akrobatickým kopem se pokusil překonat brankáře. Al Senaani měl se střelou sice problémy, ale podařilo se mu ji vyrazit mimo tři tyče.

Real Madrid předvedl velice solidní výkon a nebýt skvělého brankáře Al Džazíry, mohl bílý balet zoopakovat první poločas proti Sevillě.