MS KLUBŮ: Zidane nominoval 24 hráčů, tým již přiletěl do Abú Zábí. Utká se s Al Džazírou

Čas 10. 12. 2017, 18:04 | Autor Larin | Zdrojfifa.com
Sergio Ramos, Florentino a Zidane
Sergio Ramos, Florentino a Zidane

MS klubů je momentálně pravděpodobně nejsledovanější událostí ve spojitosti s Realem Madrid. Připravili jsme pro vás krátký souhrn toho nejdůležitějšího, co v následujících dnech mohou fanoušci očekávat.

Tým již přiletěl do Abu Dhabi

Zatímco poslední dva ročníky populárního zakončení kalendářního roku ve formě MS klubů hostilo Japonsko, letos se celá soutěž přesunu na západ do Spojených Arabských Emirátů. V Abú Zábí které je po Dubaji druhým největším městem této malé arabské země, bude turnaj rozdělen do dvou částí. Ta první se odehraje na stadionu Hazza bin Zayeda, který má kapacitu přes 20 tisíc diváků. To důležitější dějství se však odehraje na jeho větším "kolegovi" stadionu Mohammeda bin Zayeda, který má kapacitu téměř dvojnásobnou.

Kompletní tým 24 hráčů včetně organizačního týmu do Abú Zábí dorazil již v neděli večer. Na plánu by měly být dva tréninky, kde se Zidanovi svěřenci co nejlépe připraví na středeční duel s Al Džazírou.

Zidane nominoval 24 hráčů včetně Balea a Varana

Real bude v plné síle. Alespoň, co se nominace týče. Nechybí marodi Bale a Varane, s týmem odletěl také mladý brankář Moha Ramos. Real čekají dva zápasy v rozpětí čtyř dnů, takže Zidane pravděpodobně sáhne k nějakým rotacím. Celý tým navíc čeká ještě předvánoční El Clásico.

Prvním soupeřem bude Al Džazíra, domácí miláček

Jak jsme již zmínili výše, Real bude hrát jenom a pouze na stadionu Mohammeda bin Zayeda, který byl pojmenován po korunním princi SAE. Zároveň se však jedná o domácí stánek právě Al Džazíry, se kterou se Real utká. A ačkoliv papírové předpoklady mluví více než jednoznačně, bouřlivá arabská atmosféra je nevyzpytatelná.

Zápas je na plánu 13. prosince od 18:00 středoevropského času (v Abú Zábí by mělo být v tu dobu devět hodin večer). Rozhodčím bude Brazilec Sandro Ricci.

Finále i souboj o třetí místo je na plánu v sobotu, soupeř bude z Brazílie nebo Mexika

Druhé semifinále bude mít latinskoamerický náboj. Utká se v něm brazilské Gremio, které vychovalo nejednoho výborného fotbalistu. Druhým možným soupeřem je mexická Pachuca. Oba soupeři nejsou v Evropě příliš známí a tak se jistě budeme moci těšit na trochu exotického fotbalu.

Ať už Gremio nebo Pachuca, Real bude chtít samozřejmě vyhrát. MS klubů opanoval naposledy loni, když si v prodloužení poradil s japonskou Kashimou. Pokud by Zidanův tým uspěl, jednalo by se o třetí triumf v této soutěži za poslední čtyři roky.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!