REPORT: Real Madrid - Fuenlabrada 2:2, Bílý balet zásluhou Mayorala postupuje do dalšího kola

Čas 28. 11. 2017, 23:24 | Autor Jorquito
Borja Mayoral skóroval dvakrát

Real Madrid slaví vydřenou remízu na Santiago Bernabeu, kde se velice trápil s třetiigovou Fuenlabradou, která místy Real přehrávala. Spása ve formě Garetha Balea a jeho spolupráce s Mayoralem, však zajistila Los Blancos postup. Real Madrid zvítězil na celkové skóre 4:2.

Real Madrid si určitě takový první poločas nepředstavoval, od první minuty totiž Fuenlabrada ukazovala, že na Santigo Bernabeu přijela bojovat o postup. Kvůli váhavému začátku Bílého baletu udávala Fuenlabrada tempo hry a již  ve 4. minutě se do velké šance dostal Fraile, který trefil pouze bok Navasovy branky. Nátlak hostí pokračoval a v 8. minutě se do další velké šance dostal Aias, jehož střelu Navas vykryl pěkným zákrokem a o odražený míč se postaral Tejero.

Ve 24. minutě kopali hosté rohový kop jenž odhlavičkoval Theo, tak smutně, až míč přistál před Millou, který nádhernou dalekonosnou střelou zpoza pokutového území překonal Keylora Navase a Fuenlabrada se dostala do jednobrankového vedení.

Výkon Realu madrid v úvodní čtvrhodince byl nemastný, neslaný. První ohrožení branky hostí nastalo ve 27. minutě, když vystřelil Franchu. Jeho střela byla však zblokována rukou branícího hráče, kterou hlavní sudí přehlédl a bílému baletu, tak byla odepřena penalta.

Od 40. minuty začala hra realu vypadat o poznání lépe. Hráči zkoušeli uzavřenou obranu soupeře prostřelit z dálky. Jako první se o to pokusil Dani Ceballos, jehož střela byla zblokována a odrazila se k Llorentemu, který bohužel mířil vysoko nad branku. Dobrý výkon v prvním poločase předváděl převážně Franchu, který ve 41. minutě vystřelil zpoza pokutového území a Pol měl plné ruce práce. Poslední akcí prvního poločasu byla akce, za jejíž vznikem stál Mateo Kovačič. Mateo krásně našel Ceballose , který mířil vysoko nad soupeřovu bránu.

Druhý poločas začal z Madridské strany o poznání lépe, když se Dani Ceballos probjoval až do pokutového území, kde se poté po přifilmovaném pádu domáhal penalty. Sudí v tomto okamžiku vyhodnotil situaci správně a pokutový kop nenařídil. O pět minut později přišla Tejerova střela z opravdu velké dálky, která se krásně stáčela k levé tyči, brankář Pol byl však pozorný a střelu vyrazil.

V 56. minutě kopala Fuenlabrada přímý kop po faulu Thea na Annora. Na centr si hezky sběhl Aias, který směřoval míc hlavou za Navasova záda. Mavas skvělým reflektivním zákrokem míč vyrazil a překazil tak vyloženou gólovou šanci.

V 59. minutě obdržel Aias žlutou kartu po faulu na Marcose Llorenteho a o minutu později dostal žlutou také Óscar po faulu na Fraila. Po tomto faulu kopali hosté další přímý kop, po kterém se dostal do zakončení Cata Diaz, který trefil břevno Navasovy svatyně.

V 62. minutě došlo ke střídání na obou stranách, kdy místo dobře hrajícího Francha vyběhl na hřiště Gareth Bale. Bale si ihned v 63. minutě připisuje asistenci po skvělém centru na Borju Mayorala, jenž zakončil hlavou od břevna do brány.

Borja Mayoral přidal svůj druhý gól v 70. minutě, kdy dorazil střelu Garetha Balea. Bale při této akci předvedl oku lahodící zpracování patičkou.

Konec zápasu patřil hráčům Fuenlabrady, kteří ukázali touhu hrát a na trávníku bojovali, když se v 87. minutě dostal do šance Dionisio, který trefil bok brány. O dvě minuty později po skvělé akci a přihrávce Dionisia nadvakrát skóroval Alváro Portilla, jehož první střelu Keylor ještě zvládl vyrazit.

Je sice fakt, že hráli hlavně mladíci týmu doplnění o hráče Castilly, ale i tak měli na domácím hřišti určitě předvést mnohem lepší výkon. Velice kladně hodnotím přistup Francha a výkon Llorenteho s Achrafem. Na Kovačičovi šlo vidět, že dlouhou dobu nehrál, takže nebyl ve své kůži. Gareth Bale s Mayoral zajistili realu postup stejnou měrou jako několik důležitých zákroků Navase a břevno jeho brány.