Raketový start Achrafa, aneb ze třetí španělské ligy v základní sestavě Ligy Mistrů během 156 dnů

Čas 21. 10. 2017, 09:48 | Autor Larin | Zdrojtransfermarkt.co.uk
Achraf
Achraf

Achraf Hakimi je v posledních týdnech jméno, které se pomalu dostává do podvědomí všech fotbalových fanoušků napříč světem. Osmnáctiletý Maročan využívá naplno šancí od Zinedina Zidana a rozhodně si svými výkony řekl o ještě více času na hřišti.

Achraf se narodil v Madridu a celou svou mládežnickou kariéru strávil v Realu. Až do poslední chvíle to však vůbec nevypadalo na to, že by měl být součástí prvního týmu, který vede Zinedine Zidane. Achraf totiž do konce loňské sezóny okusil maximálně třetí nejvyšší španělskou soutěž.

Podobně tomu bylo i v reprezentaci. V loňském listopadu sice naskočil na 23 minut do přípravného utkání s Kanadou, do sestavy marockého výběru však nastálo nepatřil.

Zlom přišel až po letním turné v USA. Achraf dostal šanci v několika zápasech a nevedl si vůbec špatně. Pravý bek navíc po odchodu Danila přišel nanejvýš vhod.

Zatímco poslední zápas v dresu Castilly odehrál 14. května 2017, debutu v A-týmu se dočkal 1. října. Přesně o měsíc dříve navíc debutoval v soutěžním duelu za Maroko, kdy odehrál 90 minut a navíc vstřelil debutovou branku.

V tomto týdnu však Achraf posunul svou kariéru na další úroveň. V dresu Realu totiž debutoval také v Lize mistrů proti Tottenhamu. Rozhodně to byl Achrafův největší zápas v kariéře a marocký reprezentant si vůbec nevedl špatně. Jistě, místy byla znát velká nezkušenost, ale náš mladý bojovník rozhodně nezklamal. 

Pokud mu vydrží zápal a budou se mu vyhýbat zranění, můžeme být svědky zrodu nového Daniho Carvajala. Zda-li bude po čase poslán na nějaké hostování, je nyní ve hvězdách.

Klíčová slova: achraf

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!