NOVINKY: Vážně nemocný Carvajal, katalánské referendum, Zidanem poražený Guardiola a další

Čas 02. 10. 2017, 16:35 | Autor Larin | Zdrojas.com; marca.com; realmadrid.com
Isco a Marco Asensio
Isco a Marco Asensio

O víkendu se toho událo více než mnoho. Od dobrých věcí i po ty špatné. Zde je malý souhrn všeho, co se napříč fotbalovým světem odehrálo.

Carvajal může chybět až dva měsíce

Dani Carvajal onemocněl. A bohužel relativně vážně. Pravý bek Realu trpí tzv. virovou perikarditidou, což je zánět osrdečníku. Carvajal se během léčby nesmí fyzicky namáhat, takže v nejbližší době vynechá všechny tréninky. Jeho návrat je odhadován mezi 5-8 týdny. 

Politické tahanice v Katalánsku

Politika by do fotbalu patřit neměla, ale někdy se tomu nedá vyhnout. Celá Evropa zaregistrovala nelegální katalánské referendum, které se konalo první říjnovou neděli. Voliči katalánského původu byli celý den tvrdě rozháněni španělskou policií, což se samozřejmě neobešlo bez mnoha zraněných.

Stadion Barcelony byl proto o zápase s Las Palmas uzavřen a bez jediného diváka. Na Santiago Bernabeu jsme během zápasu s Espanyolem mohli v hledišti vidět obrovskou spoustu španělských vlajek, které odkazovaly právě na katalánské referendum.

aa

Zidane vs. Guardiola

Zidane slaví další úspěch. Tentokrát porazil veleúspěšného Pepa Guardiolu, který v posledních letech patřil mezi nejúspěšnější trenéry barcelonské historie. Po vítězství s Espynolem si Zidane připsal padesátou výhru, kterou zvládl po 65 kolech. Guardiola potřeboval o dvě víc, Ancelotti o tři. José Mourinho potřeboval zápasů 75.

Mariano válí v Lyonu

Marianův odchod z Realu se při ofenzivní bídě posledních zápasů stále více jeví jako nedomyšlený. Dominikánský útočník se ve Francii opět trefil a se šesti góly v osmi zápasech je na třetím místě tabulky střelců spolu s Neymarem. Před ním jsou jen Falcao a Cavani.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!