STATISTIKA: Premiérové branky Ceballose, Real překonal další rekord

Čas 24. 09. 2017, 10:16 | Autor Laša | Zdrojas.com
Sergio Ramos a Dani Ceballos
Sergio Ramos a Dani Ceballos

Střelci Bílého baletu ve středu selhali proti Betisu a Real Madrid tak přišel o možnost překonat v historických tabulkách Santos. Oba týmy vstřelily branku v 73 po sobě jdoucích zápasech a dělí se o prvenství v této statistice. Přece jen ale Merengues v sobotu na stadionu Mendizorrotza překonali jeden rekord a vyrovnali další.

Dani Ceballos proti Alavésu se dostal v soutěžním utkání poprvé do základní sestavy Los Blancos. Jak šťastný tah to na konci byl, ukázal výsledek zápasu. Dvě branky talentovaného záložníka znamenaly vítězství týmu 2-1. Byly to rovněž premiérové branky Daniho za Bílý balet.

Když Ceballos v 10. minutě otevřel skóre zápasu, přepsal tím další rekord. Real Madrid skóroval ve 33. utkání v řadě na hřišti soupeře. Překonal tak dosavadní španělský rekord Barcelony z roku 2013, kdy Katalánci vstřelili branku ve 32 po sobě jdoucích venkovních zápasech. Naposledy vyšli Los Blancos střelecky naprázdno v prosinci 2015, kdy prohráli 0-1 ve Villarrealu.

Barcelona se za tři týdny bude obávat o svůj další rekord. Real Madrid v sobotu vyhrál 12. utkání na hřišti soupeře v řadě. Azulgranas stejnou sérii předvedli v éře Pepa Guardioly v roce 2010. 14. října na půdě Getafe tak Merengues budou usilovat nejen o veledůležité tři body, ale také o další zápis do historických tabulek španělské La Ligy.  

Klíčová slova: statistika, ceballos

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!