OFICIÁLNĚ: Odvolání Realu bylo neúspěšné. Trest pro Ronalda zůstává

Čas 22. 08. 2017, 21:00 | Autor Laša | Zdrojas.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Snaha Bílého baletu o zmírnění trestu pro portugalského útočníka byla marná. Španělská disciplinární komise pro sport, která se odvoláním Realu zabývala, dospěla k názoru, že původní verdikt byl oprávněný. Cristiano tedy nebude k dispozici ještě tři zápasy.

Ronaldo obdržel dvě žluté karty v úvodním utkání španělského superpoháru proti Barceloně. Nejprve za svlečení dresu během oslavy vstřeleného gólu a o minutu později za údajný nafilmovaný pád v souboji s Umtitim.

Vzhledem k tomu, že pár minut před tím rozhodčí De Burgos Bengoetxea na druhé straně, po zjevně úmyslném pádu Suáreze, odměnil Barcelonu pokutovým kopem, byl Ronaldo pochopitelně z udělení karty frustrovaný. Bohužel si neodpustil strčení do sudího, což snahám Realu o odvolání příliš nepomohlo.

Španělská disciplinární komise nyní oznámila, že útočník Bílého baletu si odpyká trest v plné výši. Své rozhodnutí zdůvodnila následujícími slovy: „Ačkoliv inkriminovaný okamžik (Ronaldův pád) může být interpretován různě, rozhodnutí sudího nebylo nesprávné. Naopak postrčení sudího je ze záznamů jasně patrné.“

Ronaldo již vynechal odvetu proti Barceloně a utkání 1. kola La Ligy proti Deportivu. Chybět tak bude ještě o víkendu proti Valencii. Po reprezentační pauze pak nebude k dispozici proti Levante a na Anoetě, kde Los Blancos změří síly s nepříjemným Sociedadem. Do zápasu tak bude moci naskočit až v 5. ligovém kole proti Betisu.

CR7 se již k odvolání vyjádřil na svém twitteru: "Ještě jedno nepochopitelné rozhodnutí. Nespravedlnost, která mě ale nesrazí. Jako vždy se vrátím silnější. Děkuji všem, kteří mě podporovali."

Klíčová slova: ronaldo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!