VZPOMÍNÁME: Přestup, který prostě nevyšel. Kaká nastoupí proti Realu v přáteláku

Čas 02. 08. 2017, 17:27 | Autor Larin
Kaká
Kaká

Poslední zápas americké tour bude speciálně okořeněný. Proti Realu nastoupí Brazilec Kaká, který do Madridu přicházel jako držitel Zlatého míče a obrovská sportovní ikona. Jenže..

Dnes již pětatřicetiletý Brazilec strávil v královském klubu čtyři sezóny. Dohromady odehrál 120 zápasů (necelých 7000 minut) a vstřelil 29 branek. S týmem triumfoval v La Lize a v Copa del Rey.

Jednoznačně se od něho čekalo více. 65 miliónů byla v roce 2009 obrovská částka jen málokdo jí překonal. Kaká, kterému připadlo číslo 8, měl být záložní oporou a hvězdou, která po boku Ronalda dotáhne tým k vytoužené La Décimě, na kterou se tehdy čekalo již přes 7 let.

Zraněním se však hráč nevyhne. A Kaká na ně měl obrovskou smůlu. V sezóně 2010/2011 odehrál pouhých 992 minut, což jsou velmi špatná čísla i pro obyčejného náhradníka. I tolik kritizovaný Bale odehrál v loňském ročníku více než dvojnásobek. Jeho poslední rok (2012/2013) byl taktéž obdobný - Kaká nastoupil do 27 zápasů a zahrál si pouhých 1324 minut.

Mistr světa z roku 2002 se tak po čtyřech letech musel z Madridu poroučet. Úplně zdarma. Kaká se vrátil do AC Milán, ze kterého do Realu přišel. Poté strávil půlroční hostování v brazilském Sao Paulu a od začátku roku 2015 kope za americké Orlando.

Dnes to jsou bez měsíce téměř 4 roky, co Kaká odešel. A dost pravděpodobně si proti Realu zahraje. Rodák z Brasílie bude součástí MLS All-Stars týmu, který s Realem odehraje přípravné utkání v americkém Chicagu. Výkop již 3. srpna ve 3:00!

Zavzpomínat na hvězdného Brazilce můžete například u tohoto videa: 

Klíčová slova: kaka

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!